Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Uniroyal MS Plus 77

Uniroyal MS Plus 77 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Marka Uniroyal nie spoczywa na laurach i na zimę przygotowała dla kierowców model opony o bardzo dobrych osiągach zarówno na mokrej drodze, jak i na śniegu. Sprawdź niżej.

Na Uniroyal MS Plus 77 mogą zdecydować się właściciele samochodów osobowych i SUV-ów (występuje w rozmiarach od 15 do 18 cali). Ten model opony określany jest przez swoich projektantów i producentów mianem eksperta w jeździe na mokrej nawierzchni i po śniegu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej:

 • o cechcach wyróżniających tę oponę spośród innych,
 • wynikach tej opony w testach czasopism i organizacji motoryzacyjnych,
 • opiniach naszych użytkowników o tej oponie.

Cechy opony Uniroyal MS Plus 77

Producent stworzył opony Uniroyal MS Plus 77 przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dwa główne rozwiązania techniczne to innowacyjna budowa bieżnika i specjalna mieszanka gumowa. Dzięki nim opona charakteryzuje się doskonałymi osiągami i komfortem jazdy nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach. Jak już wspomnieliśmy opona dostępna jest w średnicach od 15 do 18, co sprawia, że przeznaczona jest głównie do większych i szybszych aut.

Mocne strony opony Uniroyal MS Plus 77:

 • następca Uniroyala MS plus 66 (osiągi tej bardzo popularnej opony zostały jeszcze bardziej ulepszone, m.in. usprawniono odprowadzanie wody),
 • doskonały stosunek ceny do jakości,
 • bieżnik opracowany w celu utrzymania jak najlepszej przyczepności na śliskiej nawierzchni, pewności manewrowania i krótkiej drogi hamowania - małe nacięca zwane lamelami ułatwiają przepływ wody i „chwytanie się” śniegu i lodu, a efektem jest doskonała trakcja w trudnych warunkach,
 • mieszanka gumowa modelu Uniroyal MS Plus 77 została zaczerpnięta ze słynnych "opon deszczowych" Uniroyal, co umożliwia spokojną jazdę na mokrej nawierzchni i w niskich temperaturach,
 • dzięki wysokim osiągam na śniegu i mokrej nawierzchni (dowiodły tego testy), opona Uniroyal MS Plus 77 doskonale sprawdza się w warunkach często spotykanych w Polsce,
 • dobre wyniki w testach i bardzo dobre opinie użytkowników OPONEO (ocena 5,2/rewelacyjna przy 216 opiniach - dane aktualne na 16.10.2014), szczegółowe informacje na temat wyników testów i opinii znajdziesz poniżej,
 • opona o bardzo szerokim zastosowaniu - w ofercie wersje wzmocnione, z rantem ochronnym felgi i rozmiary SUV.

Wyniki opony Uniroyal MS Plus 77 w testach

Model opony zimowej Uniroyal MS Plus 77 został sprawdzony w następujących testach:

2014: test "Auto Zeitung Allrad" w rozmiarze 235/65 R17 - opona szczególnie polecana,

2014: test ADAC w rozmiarze 195/65 R15 T - 5. miejsce, opona zadowalająca,

2013: test ADAC w rozmiarze 225/45 R17 H - 4. miejsce, opona szczególnie polecana.

Opinie użytkowników o oponie Uniroyal MS Plus 77

Uniroyal MS Plus 77 zbiera bardzo dobre recenzje użytkowników. Potwierdzają one informacje o modelu podawane przez producenta. W jednej z opinii możemy przeczytać, że "ogromny postęp w stosunku do poprzednika MS 66, mimo, że już tamten model był bardzo dobry".

Jeśli chodzi o właściwości Uniroyal MS Plus 77 decydujące o bezpieczeństwie, to również opinie są bardzo pozytywne. Użytkownik "yukon" napisał, że podczas deszczu spisuje się doskonale i nie jest nazbyt podatna na aquaplanning. Z kolei "Torba" twierdzi, iż tej zimy nie było żadnego problemu a wiemy jak służby drogowe dbają o nasze drogi a szczególnie osiedlowe; łopaty to nawet z piwnicy nie wyciągałem; na mokrym także bez zarzutu, a na ciepło-sucho bez zbędnego piszczenia. "2fast4you" zwrócił uwagę na następujące zalety: są ciche, doskonale zachowują się na mokrym i w tzw. błocie pośniegowym.

To tylko kilka cytatów - pozytywnych komentarzy na temat prezentowanej opony jest znacznie więcej.

Bieżnik Uniroyal MS Plus 77


Bieżnik Uniroyal MS Plus 77

Opinie o oponieUniroyal MS Plus 77


ccriss napisał(a):

Pozytywne doznania.

Ocena: 5
PandaKRK napisał(a):

Opony uniwersalne. Dużo jeżdzę i muszę powiedzieć, że spisują się bardzo dobrze. Chociaż na suchym są przeciętnie ok to na mokrym nie mam zastrzeżeń. Na suchej nawierzchni każda opona sobie jakoś radzi, ważne jak zachowuje się na mokrym. Kupując te opony wyszedłem z takiego założenia i się nie zawiodłem. przejechalem tyle co przeciętny kierowca osobówki w 3-4 sezony i jestem zadowolony

Ocena: 4
Niall C napisał(a):

Doskonałe opony na mokrej nawierzchni. Bardzo małoy aquaplaning i doskonała przyczepność. Miałem moje pierwsze doświadczenie na lodzie wczoraj i byłem pod wrażeniem. Skręcałem na pokrytym lodem skrzyżowaniu i poczułem jedynie niewielką utratę przyczepności. Samochód skręcał z prędkością około 15/20 mph na lodzie i 2WD. Nie miałem tych opon zbyt długo więc nie mogę wypowiedzieć się na temat ich trwałości. Jeszcze nie prowadziłem w śniegu, ale wątpię, że mnie zawiodą. Pojazd ciągle przeprowadza się kolejno na około 15 do 20KPH na lodzie i 2WD. Nie miałem opony długo, więc nie mogę wypowiedzieć się na temat trwałości. Jeszcze nie przejechał w śniegu, ale wątpię, to będzie mnie nie zawiódł.

Ocena: 6
Precyzja napisał(a):

Polecam opony Uniroyal na zimę i lato.

Ocena: 6
Grzegorz W. napisał(a):

Opony użytkuje od października zakupiłem dwie i założyłem na przód, poprzednie Fulda dobrze oceniałem ale bez porównania na korzyść Uniroyalów. Przez pierwsze 500 km dość śliskie, ale teraz się wszystko zmieniło. Kleją się na mokrym zaskakująco dobrze trzymają na zakrętach ostatnio doświadczyłem gołoledź droga biała (lód) oponki zaskoczyły mnie na plus w granicach możliwości jedzie jak po szynach gdzie na fuldach przód mi uciekał. Odprowadzanie wody dobre. Oponki naprawdę bardzo fajne i nie żałuję ich zakupu.

Ocena: 5
Krystian J napisał(a):

Przejechałem w okresie zimowym już nimi ponad 25 000km, Bardzo dobrze zachowują się na drodze. Są w miare ciche jak na zimówki i ekonomiczne! Letnie wkrótce też będą Uniroyalki!

Ocena: 6
Leszko napisał(a):

Super opony na nasze warunki klimatyczne, dosyć trwałe, bardzo dobrze trzymają się drogi, nawet w ciężkich warunkach, na błocie pośniegowym idą jak po sznurku, nie miałem tej zimy ani jednej sytuacji w której czułbym się nie pewnie na drodze. Polecam, naprawdę warte są zainteresowania.

Ocena: 6
agentp2 napisał(a):

Kupiłem tanio przed sezonem. Opony doskonale na mokrym jezdzie glownie po glownych drogach. Co do sniegu to ciezko powiedziec - malo padalo w tym roku :)

Ocena: 5
Andrzej napisał(a):

Dobra opona.

Ocena: 5
PP napisał(a):

Warto kupić. Słaba strona to jedynie jazda na zmrożonym śniegu.

Ocena: 5

Etykieta Uniroyal MS Plus 77 dla rozmiaru 205/55 R16 91 T

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

 • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
 • Efektywność paliwowa - Model Uniroyal MS Plus 77 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
 • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.