Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Uniroyal Rainexpert 3

Uniroyal Rainexpert 3 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Uniroyal Rainexpert 3 to letni model opony należący do klasy średniej. Stworzony został przez założoną w Belgii firmę należącą aktualnie do niemieckiego koncernu Continental. Jak sama nazwa wskazuje, jest to ogumienie zaprojektowane z myślą o jeździe podczas deszczu. Dostępne są one w szerokiej gamie rozmiarów od 13 do 18 cali i przeznaczone zarówno do samochodów osobowych, jak i do SUV-ów. Opinie o Uniroyal Rainexpert 3 wyrażane przez ekspertów i zwykłych użytkowników są pozytywne i podkreślają ich bardzo dobre zachowanie na mokrych nawierzchniach.

Opony Uniroyal Rainexpert 3

Podczas konstrukcji tych opon postawiono na zachowanie balansu pomiędzy ich przyczepnością a oporami toczenia. Jednym z elementów, który został poprawiony w stosunku do poprzedniego modelu tej serii, jest usztywnienie barku opony. Zmiana ta poprawia trzymanie się drogi podczas wchodzenia w zakręty. Drugim czynnikiem wpływającym na te parametry jest zastosowanie specjalnej mieszanki gumowej.

Dodatkową zaletą tych opon jest niski generowany przez nie hałas nawet przy osiąganiu dużych prędkości. Wpływa to pozytywnie na komfort odczuwany podczas jazdy przez kierowcę i pasażerów. Cechy te w połączeniu z konkurencyjną ceną tego ogumienia tworzą bardzo atrakcyjną ofertę dla kierowców szukających dobrej jakości opon ze średniej półki cenowej.
Ich bardzo dobrą jakość potwierdził test opon Uniroyal Rainexpert 3 przeprowadzony przez niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC w 2017 roku. Wzięło w nim udział ogumienie letnie w rozmiarze 215/65 R16. Produkt Uniroyal zajął w nim 7 z 15 miejsc, ale co bardzo ważne wyniki na mokrej nawierzchni były identyczne jak te osiągnięte przez lidera testu. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w badaniu przeprowadzonym przez Autobild dla rozmiaru 195/65 R15 w 2018 roku. Sprawdzonych zostało w nim 51 modeli a Uniroyal Rainexpert 3 również zostały sklasyfikowane na 7 miejscu. Jednocześnie na mokrej nawierzchni miały drugą najkrótszą drogę hamowania spośród wszystkich opon.

Bieżnik Uniroyal Rainexpert 3


Kluczowym czynnikiem odpowiadającym za te wyniki jest zastosowana przy projektowaniu bieżnika technologia Shark Skin. Jest ona inspirowana ułożeniem łusek na ciele rekina, które pomagają temu zwierzęciu niwelować opory wody podczas pływania. Inżynierowie Uniroyal zauważyli, że w źle zaprojektowanych rowkach odprowadzających wodę wpada ona w turbulencje. Spowalniają one proces usuwania jej spod kół. Natomiast rowki w Rainexpert 3 zapewniają optymalny przepływ wody i zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu.

Bieżnik Uniroyal Rainexpert 3

Opinie o oponieUniroyal Rainexpert 3


Etykieta Uniroyal Rainexpert 3 dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony