Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Viking Snow Tech II

Viking Snow Tech II - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik Viking Snow Tech II


Bieżnik Viking Snow Tech II

Opinie o oponieViking Snow Tech II


Marek S. napisał(a):

Dla mnie bardzo dobre opony i niedrogie, polecam na zime.

Ocena: 6
linx5 napisał(a):

Niezła opona na suchą nawierzchnię. Gdy wjedzie się na mokrą drogę lub zaśnieżoną czar pryska i guma traci wszystkie właściwości. Samochód to Opel Astra 2 na bieżąco serwisowany, wszystko sprawne. Pojechałem samochodem na urlop do Zakopanego i po pierwszych poślisknieciach na gorskich trasach mialem dosc. Przez reszte pobytu auto stało na parkingu. W drodze powrotnej modlilem sie o sucha droge. Odradzam.

Ocena: 2
Lorek napisał(a):

Malutki hyundai jest po prostu klejony do śniegu. Na sucho trochę gorzej, ale i tak dobrze.

Ocena: 6
Janek Zduńawa napisał(a):

Dobra opona w dobrej cenie

Ocena: 5
Xrx napisał(a):

Sprawa wygląda następująco. Z braku opon o tym rozmiarze w moim mieście, wziąłem vikingi. Ku mojemu zdziwieniu opony były rewelacyjne. W śniegu gdzie inne auta stawały, mój pojazd ktory ma ponad 200km i napęd na tył był w stanie wciskać w fotel. Nigdy też się na nich nie zakopałem, choć wszystko wskazywało na to że nie ruszę. Czy bym kupił 2 raz? Bez wahania. Te opony są naprawdę ciche jak na tak dobre właściwości. Polecam

Ocena: 6
ketjow napisał(a):

super

Ocena: 6
marcinspooky napisał(a):

Dobrze trzymają się drogi zarówno na śniegu jak i suchej.

Ocena: 5
PIotrek napisał(a):

Kupiłem te opony na szybkiego bez przeglądania specjalnie rynku i się naciąłem. Jeździ się na nich KATASTROFALNIE a ceny polskich marek znacząco spadły. W tej samej cenie można już kupić znacznie lepsze – z głową.

Ocena: 1
jero napisał(a):

Świetnie się trzyma drogi na suchym i jest tania. I to byloby na tyle co do zalet tej opony. Na mokrym trakcja mocno szaleje i bardzo szybko się zużywa bieżnik. Po dwóch miesiącach zeszło mi z początkowych 6 mm do 4.5. Jak tak dalej pójdzie to w lutym będę mial łyse opony. Nie polecam.

Ocena: 1
L.Kasprzak napisał(a):

Nie jest to na pewno ekonomiczna i komfortowa opona, chociaż jeżeli chodzi o ekonomie przy zakupie to jak najbardziej. Bardzo kiepskie zachowanie na drodze, szczególnie przy gołoledzi.

Ocena: 2

Etykieta Viking Snow Tech II dla rozmiaru 205/55 R16 91 T

F
C
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Viking Snow Tech II uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
16 Test opon zimowych ADAC 2015 w rozmiarze 205/55 R16
12 Test opon zimowych "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 185/60 R15
15 Test opon zimowych "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 185/60 R14
13 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15
4 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie

Ocena klientów


4/6

Zobacz również opony