Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Vredestein Quatrac 5

Vredestein Quatrac 5 - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Opony Vredestein to dzieło holenderskiej firmy pochodzącej z miejscowości Enschede. Marka projektuje i tworzy bardzo dobre opony całoroczne już od 1993 r., kiedy to wypuściła na rynek pierwszy model z serii Quatrac. Podobnie jak wszystkie opony Vredestein, tak i te zostały opracowane w Apollo Tyres – nowoczesnym centrum badawczo-rozwojowym, mającym swą siedzibę w Enschede w Holandii. Apollo Tyres korzysta z najnowszych osiągnięć technologii, łącząc innowacyjność swych produktów z wieloletnim doświadczeniem na rynku opon samochodowych.
Opony całoroczne Vredestein Quadrac 5 to bardzo dobra propozycja dla kierowców, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach pogodowych. Quatrac 5 była pierwszą wielosezonową oponą na świecie, mogącą poszczycić się indeksem prędkości klasy Y. Już od momentu wprowadzenia jej do sprzedaży stała się jednym z liderów w dziedzinie opon całorocznych. Opinie licznie zadowolonych klientów potwierdzają, że Quadrac 5 to jedna z najlepszych opon wielosezonowych w swej kategorii cenowej.
Quatrac 5 świetnie spisała się w testach opon całorocznych ADAC, Autobild Allrad oraz AutoMotorSport. Dwukrotnie wygrała ranking opon całorocznych sporządzony przez AutoBild Allrad w 2015 i 2016 roku. Jej właściwości zostały docenione przez koncern VAG, który zdecydował się na ich fabryczny montaż w Volkswagenie Tiguanie oraz Skodzie Yeti.
Najważniejsze zalety opony to:
•    Świetny komfort i przyczepność w warunkach zimowych
•    Bardzo niski opór toczenia opony
•    Znacznie zredukowany hałas zewnętrzny
•    Krótka droga hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni

Bieżnik Vredestein Quatrac 5


To, co wyróżnia opony Vredestein Quatrac 5 spośród konkurencji, to innowacyjna, gładka i asymetryczna konstrukcja bieżnika. Opony wielosezonowe Quatrac 5 łączą w sobie dwie konstrukcje bieżnika – letnią i zimową. Letnia część bieżnika charakteryzuje się niewielkimi oporami toczenia i świetnym prowadzeniem, co przekłada się na precyzję układu kierowniczego. Opony dobrze trzymają się drogi na suchej i mokrej nawierzchni, co potwierdził test opon całorocznych AutoBilda. Zimowa część bieżnika została wyposażona w specjalnie zaprojektowane lamelki, które odpowiadają za poprawę przyczepności na zaśnieżonych nawierzchniach o niskiej temperaturze.
Bieżnik Vredestein Quatrac 5 posiada asymetryczny, wzdłużny rowek, którego brzegi ustawiono pod różnym kątem w stosunku do reszty bieżnika. Nietypowy układ korzystnie wpływa na sztywność samej opony. Dzięki temu zwiększa się stabilność pojazdu, a prowadzenie na suchej nawierzchni jest bardzo precyzyjne.
Jedną z wielu innowacji, które wprowadzono w oponach Quatrac 5, jest wysoka zawartość krzemionki w ich składzie. Materiał bazujący na polimerach znacznie wydłuża żywotność i trwałość opony na zużycie. Specjalna mieszanka została zaprojektowana w centrum Apollo Tyres, gdzie do produkcji opon wykorzystuje się nowoczesne maszyny tandemowe.
Za podwyższoną przyczepność odpowiada nowoczesna technologia 3D Grip Claws. Bieżnik opony wyposażono w trójwymiarowe kostki, które usadowiono pomiędzy lamelami w centralnej części bieżnika. 3D Grip Claws zapewniają maksymalną przyczepność na zakrętach, a także wyższą prędkość startową podczas ruszania na mokrej lub ośnieżonej nawierzchni.
Vredestein Quatrac 5 to opony wielosezonowe godne polecenia. Zapewniają optymalny komfort i przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Dzięki nowoczesnym technologiom świetnie spisują się na zakrętach. Test opon całorocznych AutoBilda potwierdził ponadto ich wysoki poziom bezpieczeństwa, wynikający z dobrej przyczepności i krótkiej drogi hamowania. Specjalnie opracowana mieszkanka z wysoką zawartością krzemionki sprawia, że bieżnik opony będzie zużywał się stosunkowo wolno.

Opinie o oponieVredestein Quatrac 5


Etykieta Vredestein Quatrac 5 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

C
C
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C,.
  • Efektywność paliwowa - Model Vredestein Quatrac 5 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
3 Test opon całorocznych "Auto Express" 2015 w rozmiarze 205/55 R16
4 Test opon całorocznych "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 195/65 R15
4 Test opon całorocznych "Auto Motor i Sport" 2016 w rozmiarze 215/60 R17
5 Test opon całorocznych "Auto Zeitung" 2015 w rozmiarze 185/65 R15
7 Test opon całorocznych ACE 2016 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony