Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Yokohama ADVAN Sport

Yokohama ADVAN Sport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Yokohama ADVAN Sport to opona letnia, należąca do segmentu premium. Przynależąc do najwyższej klasy, model ten oferuje znakomite osiągi i wysoki poziom bezpieczeństwa, który zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców. Najważniejsze cechy opon Yokohama ADVAN Sport to:

  • najwyższe parametry w każdych warunkach pogodowych,
  • nadzwyczajna stabilność i kontrola nad samochodem,
  • doskonałe tłumienie wszelkich nierówności i hałasów.

Opony Yokohama ADVAN Sport

Model Yokohama ADVAN Sport jest dedykowany do samochodów typu SUV, limuzyn oraz pojazdów sportowych o dużej mocy. Dzięki rozwiązaniom, stosowanym w oponach aut wyścigowych, ogumienie wykazuje zaawansowane parametry, dostępne teraz także dla kierowców, którzy nie startują w tego typu konkurencjach. W sprzedaży dostępne są rozmiary, pasujące na felgi od 16 do 23 cali.

Testy opon Yokohama ADVAN Sport odbyły się w 2011 i 2012 roku. W pierwszym sprawdzianie Auto Review, kontrolując osiągi letnich modeli ogumienia, pasujących na felgi 235/35 R19, przyznał ostatnie, 9 miejsce tym oponom. Rok później, w czasie testu hamowania modeli letnich w rozmiarze 225/45 R17, Autobild przyznał im miejsce 26 z 45 testowanych opon.

Opinie o Yokohama ADVAN Sport pokazują, że jest to godna polecenia opona. Zapewnia bardzo ciche i komfortowe podróżowanie, zmniejszając drgania, wywołane nierównościami napotkanymi na drodze. Doskonale trzyma się drogi, gwarantując wysoką przyczepność i sterowność podczas pokonywania zakrętów i dużych prędkości, a także krótką drogę hamowania. Bardzo wolno się zużywa, zachowując pełne parametry przez cały okres eksploatacji. Według kierowców, to prawdziwa sportowa opona o wysokich osiągach, dostępna w stosunkowo niewysokiej cenie.

Opony Yokohama ADVAN Sport będą doskonałym wyborem dla kierowców:

  • prowadzących sportowe auta lub modele o dużej mocy,
  • preferujących agresywną jazdę, wymagającą wysokiej przyczepności i stabilności,
  • szukających wyjątkowo trwałych opon.

 

Bieżnik Yokohama ADVAN Sport


W modelu Yokohama ADVAN Sport został zaprojektowany asymetryczny wzór bieżnika, który razem z zaawansowaną technologią Matrix Body Play Structure gwarantuje bezpieczeństwo w każdych, zmiennych warunkach. Doskonale odprowadza wodę, dzięki czemu skutecznie zapobiega zjawisku aquaplaningu, oferując także maksymalnie skróconą drogę hamowania. Wysoka stabilność tego modelu zapewnia płynne i bezpieczne podróżowanie po każdym rodzaju nawierzchni, a zastosowanie rozwiązań tłumiących drgania i hałasy pozytywnie wpływa na ogólny komfort przemieszczania się.

Bieżnik Yokohama ADVAN Sport

Opinie o oponieYokohama ADVAN Sport


Etykieta Yokohama ADVAN Sport dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

E
B
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Yokohama ADVAN Sport stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
26 Test opon letnich "Auto Bild" 2012 w rozmiarze 225/45 R17 - hamowanie
9 Test opon letnich "Autoreview" 2011 w rozmiarze 235/35 R19

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony