Zeetex ZT1000

Zeetex ZT1000

Zeetex ZT1000 to jedna z najczęściej wybieranych przez kierowców opon letnich. W tym roku opona po raz pierwszy wzięła udział w profesjonalnym teście opon. Sprawdź poniżej jak dobre wyniki uzyskała. 

Zeetex ZT1000 wzięła udział w teście opon letnich magazynu "Auto Bild" w rozmiarze 185/60 R15. Oprócz niej w sprawdzianie obecnych było 17 innych modeli opon. W końcowej klasyfikacji model zajęł 13. miejsce, wyprzedając inne opony klasy ekonomicznej, ale też Yokohamę, Uniroyala czy Kumho. Co więcej, po dokładnej analizie poszczególnych konkurencji testu okazuje się, że w części z nich Zeetex ZT1000 zajmowała dużo wyższe pozycje. 


Jedną z najważniejszych kategorii w teście były osiągi opon na mokrej drodze. 

"Auto Bild" to znany na całym świecie magazyn motoryzacyjny, ukazujący się w 30 krajach. Od wielu lat magazyn organizuje własne, niezależne testy opon, cieszące się dużą popularnością wśród kierowców. Tegoroczny sprawdzian opon letnich podzielono na 2 etapy. W pierwszym wstępnie przetestowano aż 53 modele opon. Do drugiego etapu przeszło tylko 18 produktów, które wykazały się najlepszymi osiągami wśród tych 53 modeli. Zeetex ZT1000 był jedną z tych 18 opon.

Szczegółowe osiągnięcia w teście

W pierwszej konkurencji specjaliści magazynu "Auto Bild" badali zachowanie opon na suchej nawierzchni, a konkretnie długość drogi hamowania ze 100 km/h. Opona Zeetex ZT1000 zajęła tu 15. miejsce. Jej droga hamowania miała długość nieco ponad 37 metrów. Dla porównania droga hamowania na suchym zwycięzcy w tej kategorii liczyła nieco mniej niż 36 metrów, a więc różnica była niewielka. 

Najważniejszą kategorią osiągów braną pod uwagę w teście było hamowanie na mokrej nawierzchni. Tutaj opona letnia Zeetex ZT1000 zajęła 11. miejsce, a jej droga hamowania ze 100 km/h miała długość nieco ponad 52 metry. Zwycięzca w tej kategorii osiągnął drogę hamowania równą niemal 48 metrom. 

Po osiągach opon na suchej i mokrej drodze "Auto Bild" badał głośność opon. W tej kategorii opona Zeetex ZT1000 wyprzedziła wszystkie 17 modeli opon i zakończyła tę konkurencję na najwyższej pozycji. Przy 60 km/h opona emitowała hałas równy prawie 69,5 db, podczas gdy najgorsza opona w tej kategorii generowała hałas o mocy ponad 72 db. Z kolei przy 80 km/h opona wykazywała hałas na poziomie nieco ponad 73,5 db. Dla porównania najgorsza opona w tej kategorii hałasowała powyżej 76,5 db. Tym sposobem Zeetex ZT1000 okazała się być najbardziej komfortową oponą spośród 18 badanych modeli opon letnich. 

 

To nie koniec bardzo dobrych wiadomości. Model Zeetex ZT1000 bardzo dobrze sprawdził się także w innej kategorii testu - był piątą najlepszą oponą w konkurencji badającej opory toczenia opony. Im mniejsze opory toczenia, tym mniejsze zużycie paliwa, stąd taka konkurencja w sprawdzianie. Wysoka 5. pozycja wskazuje, że opona Zeetex ZT1000 znacznie przyczynia się do niskiego zużycia paliwa w samochodzie. 

 

W teście magazynu "Auto Bild" nie zabrakło oczywiście konkurencji, która badała podatność opon na aquaplaning. Również na tym etapie testu Zeetex ZT1000 pokazał się z dobrej strony. Opona znalazła się w połowie końcowej stawki (9. miejsce) wyprzedzając osiągami na mokrej nawierzchni opony takich producentów, jak: Goodyear, Michelin, Vredestein, Yokohama, Fulda czy Falken. 

 

Specjaliści magazynu "Auto Bild" zdecydowali się wziąć pod uwagę również inny parametr opon: stosunek ceny do przebiegów. Które miejsce zajął Zeetex ZT1000? Drugie, pokonując wiele opon klasy premium, średniej i ekonomicznej. Kolejny świetny wynik na koncie. 

Opinie o oponie Zeetex ZT1000

Aktualnie nie posiadamy opinii o tej oponie.

Opona w testach:

© 1998-2017 testyopon.pl