Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Apollo Alnac 4G All Season

Apollo Alnac 4G All Season - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Bieżnik Apollo Alnac 4G All Season


Bieżnik Apollo Alnac 4G All Season

Opinie o oponieApollo Alnac 4G All Season


Diego Rigoni napisał(a):

Świetna alternatywa dla bardziej znanych i drogich Vredestein. Oferują one taką samą przyczepność przy znacznie niższej cenie. Dobre na mokrej nawierzchni i na śniegu.

Ocena: 6
Krzysiek napisał(a):

Polecam

Ocena: 5
PiotrP napisał(a):

Kupując opierałem się na opinii Oponeo i się nie zawiodłem. Opony naprawdę bardzo dobrej jakości i autko się na nich dobrze prowadzi.

Ocena: 5
Duratec napisał(a):

Mam te opony rok czasu. Sprawdziłem je w każdych możliwych warunkach pogodowych. Wcześniej korzystałem z opon sezonowych. Oponki apollo zaskoczyły mnie naprawdę bardzo pozytywnie. Droga sucha, ulewa, śnieg, lód, mróz, upał. We wszystkich warunkach nienaganne prowadzanie auta. Po ponad 20 tys. km ubyło nieco ponad 1mm. Czyli zużywają się umiarkowanie i niezbyt szybko. Latem nawet w czasie upałów nie ma mowy żeby mieszanka była zbyt miękka i opony piszczały-a tego trochę się obawiałem przed zakupem. Są bardzo ciche jak wysokiej klasy opony letnie. Przy prawidłowym ciśnieniu powietrza dobrze tłumią nierówności. Nawet podczas ostrego pokonywania zakrętów auto jest bardzo stabilne i nic nie pływa. Nie wiem jakie mógłbym wymienić wady. Nawet wykonanie opon nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Ocena: 5
Seba Kowalski napisał(a):

Oponki naprawdę mnie zaskoczyły. Nikt nic o nich nie wiedział. Więc zakup to było wielkie ryzyko. Ale opłaciło się. Praktycznie w każdych warunkach prowadzą się pewnie. Są ciche. W sumie nie wiem do czego można by się doczepić. Nawet cenowo są atrakcyjne. Wykonanie bez zastrzeżeń. Polecam

Ocena: 5
sadfghsdfgsd napisał(a):

jedyny minus zwiększone spalanie, ale sa jak dla formuły, nie można oderwać od nawierzchni, bardzo ciche

Ocena: 5
Robi napisał(a):

Spisuje się dobrze we wszystkich możliwych warunkach. Nie było jeszcze sytuacji żeby auto na tych oponach było niepewne. Jak wiadomo jeżeli kierowca nie dostosuje prędkości i stylu jazdy do aktualnych warunków to będzie cienko. Nie ma różnicy w stosunku do dobrych letnich czy zimowych. Można mieć tylko małe zastrzeżenie co do boków opony. Są dość miękkie ale dzięki temu opona bardzo dobrze tłumi nierówności-coś za coś.

Ocena: 6
Rimantas Miezis napisał(a):

Kupiłem te opony i nie jestem zawiedziony, na pewno była to dobra decyzja.

Ocena: 6
Adrianna napisał(a):

Bardzo dobrze się jeździ. Polecam.

Ocena: 5
Robert napisał(a):

Po jedenastu miesiącach użytkowania (od marca 2015) w prawie wszystkich warunkach pogodowych. Jestem bardzo zadowolony z wyboru opon Apollo 4season (produkcja holenderska), które są bliskimi kuzynami Vredestain Quatrac5. Fakty o 20000 km i wciąż wydaje nowe. Na mokrej nawierzchni zapewniają dobrą przyczepność, trochę gorzej na suchej drodze w lecie w temp prawie 40 stopni - czułem, że przyczepność na zarętach jest zdecydowanie gorsza niż przy oponach letnich, ale pod kontrolą. Testowałem je także na śniegu i oblodzonym śniegu i nie ma porównania z latem. Przejeżdżam bez najmniejszego poślizgu nawet wyjeżdżając z podziemnego garażu. Zdecydowanie zimą będzie lepiej, ale tylko z dużą ilością śniegu! Plus za to, że są bardzo ciche. Jeśli nie robią wiele kilometrów, a ty nie mieszkasz w górach, jest to doskonały wybór.

Ocena: 5

Etykieta Apollo Alnac 4G All Season dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

C
C
68 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Apollo Alnac 4G All Season uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 68dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
7 Test opon całorocznych "Auto Zeitung" 2015 w rozmiarze 185/65 R15

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony