Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Apollo Amazer 3G Maxx

Apollo Amazer 3G Maxx - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Apollo Amazer 3G Maxx


Bieżnik Apollo Amazer 3G Maxx

Opinie o oponieApollo Amazer 3G Maxx


Kamil napisał(a):

Jestem zadowolony z opon. Dobra jakość w tej cenie. Apollo Tyres jest dobrym wyborem.

Ocena: 5
Joe Blogs napisał(a):

Dobre opony do ceny, wydają się być ok dla tego typu samochodu, Wyważanie ok, niezbyt głośne zależnie od typu nawierzchni

Ocena: 6
f.p. napisał(a):

są dobre, również pod względem ceny

Ocena: 4

Etykieta Apollo Amazer 3G Maxx dla rozmiaru 165/65 R13 77 T

F
C
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Apollo Amazer 3G Maxx uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
4 Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 165/70 R14
6 Test opon letnich ADAC 2011 w rozmiarze 175/65 R14

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony