Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Barum Bravuris 5HM

Barum Bravuris 5HM - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Barum Bravuris 5HM to budżetowa opona letnia, zaprojektowana z myślą o jak najdłuższej jeździe na jednym komplecie opon. Zapewnia optymalny stosunek jakości do ceny, sprawdzając się w letnim sezonie w krajach o umiarkowanym klimacie. Do jej najważniejszych zalet należą:

 • równomierny nacisk na podłoże, wpływający na możliwość wydłużonej eksploatacji,
 • duża sztywność bieżnika, gwarantująca precyzyjne reakcje na ruchy kierownicą,
 • wpływ na zmniejszenie spalania paliwa, umożliwiający ekonomiczną jazdę.

Opony Barum Bravuris 5HM

Ogumienie Barum Bravuris 5HM to propozycja dla kierowców poszukujących niedrogiego, letniego modelu, który nie straci swoich właściwości nawet w momencie dużych przebiegów. Jest dostępna w rozmiarze od 15 do 21 cali, podobnie jak inne modele Baruma – Brillantis czy Vanis – ciesząc się dużym powodzeniem wśród polskich kierowców.

Opinie o Barum Bravuris 5HM wskazują, że jest to niedroga, ale godna polecenia opona, która wykazuje harmonijne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni. Skutecznie odprowadza wodę, minimalizując ryzyko poślizgów. Jest bardzo cicha – również przy większych prędkościach, a zarazem nie wykazuje nadmiernego zużycia, pozwalając na wydłużoną eksploatację.

Test opon Barum Bravuris 5HM miał miejsce w 2019 roku. Wtedy to stowarzyszenie Auto Navigator wzięło pod lupę wymiar 205/55 R16. W tym rankingu model Bravuris 5HM ulokowany został na 13 miejscu spośród 18 kontrolowanych wielosezonowych wersji ogumienia.

Opony Barum Bravuris 5HM to doskonała propozycja dla kierowców, którzy:

 • poszukują niedrogiego ogumienia o zrównoważonych parametrach,
 • wymagają maksymalnie wydłużonego okresu użytkowania,
 • zwracają uwagę na wysoki komfort podróżowania – skuteczne tłumienie hałasu i napotkanych na drodze nierówności.
   

Bieżnik Barum Bravuris 5HM


W oponach Barum Bravuris 5HM producent zaprojektował symetryczny bieżnik, odpowiedzialny za doskonałe osiągi tego modelu. Trzy centralne żebra z dopracowanym systemem nacięć gwarantują równomierny nacisk na podłoże, a w konsekwencji – powolne harmonijne ścieranie się gumy. Zastosowana mieszanka High Mileage, bogata w polimery, niweluje negatywny wpływ temperatur, zapobiegając przegrzewaniu się opony i zwiększając jej trwałość. Boczne bloczki i blokujące się szczeliny nadają bieżnikowi optymalną sztywność, która przekłada się na precyzję prowadzenia i najwyższą stabilność. Dodatkowo dzięki zastosowanym materiałom jest on odporny na deformacje oraz obniża spalanie paliwa.

Bieżnik Barum Bravuris 5HM

Opinie o oponieBarum Bravuris 5HM


Etykieta Barum Bravuris 5HM dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

C
B
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

 • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
 • Efektywność paliwowa - Model Barum Bravuris 5HM stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
 • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony