Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
BFGoodrich All Terrain T/A KO2

BFGoodrich All Terrain T/A KO2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

BFGoodrich All Terrain T/A KO2 to propozycja dla posiadaczy samochodów terenowych, którzy chcą kupić letnie opony średniej klasy, gwarantujące optymalny stosunek jakości do ceny. Model stworzony przez amerykańską firmę jest niezwykle popularny na całym świecie, wykazując takie istotne parametry, jak:

  • wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie,
  • doskonała przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni,
  • stałe osiągi przez cały okres użytkowania jednego kompletu ogumienia.

Opony BFGoodrich All Terrain T/A KO2

Opony BFGoodrich All Terrain T/A KO2 to produkt dedykowany do samochodów o felgach od 15 do 20 cali, wyposażonych w napęd 4x4 oraz poruszających się po różnych typach nawierzchni. Przystosowany do jazdy terenowej sprawdzi się na błotnistych i piaszczystych nieutwardzonych drogach, umożliwiając komfortowe przemieszczanie się również po asfalcie. Model w rozmiarze 265/65 R17 został skontrolowany w 2017 roku w teście Drive Out Off Road 4x4, znajdując się na 2 miejscu spośród 7 ocenianych modeli.

Opinie o BFGoodrich All Terrain T/A KO2 podkreślają nadzwyczajną trwałość tych opon, która pozwala na eksploatację przez wiele sezonów. Są one odporne na kamienie i krawężniki, zapewniając doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni. Na asfalcie zachowują się cicho, mogą jednak wykazywać skłonności do poślizgów na mokrej drodze i lekkiej utraty stabilności w trakcie szybszego pokonywania zakrętów. Użytkownicy są zadowoleni z atrakcyjnego wyglądu bieżnika oraz korzystnego stosunku jakości do ceny zakupu.

Opony BFGoodrich All Terrain T/A KO2 to dobra propozycja dla kierowców:

  • poruszających się często w terenie, po błotnistych i kamienistych drogach,
  • chcących nabyć ogumienie o wyjątkowo długim czasie eksploatacji,
  • zwracających uwagę na wysoki komfort jazdy i zmniejszone spalanie paliwa.

Bieżnik BFGoodrich All Terrain T/A KO2


W modelu BFGoodrich All Terrain T/A KO2 zastosowano symetryczny bieżnik, który zapewnia optymalną stabilność i przyczepność na każdym typie nawierzchni. Twarde ścianki opony wpływają na jej wysoką trwałość, zmniejszając ryzyko uszkodzeń mechanicznych podczas jazdy w terenie. Podwójne stalowe opasanie wewnętrzne znacząco podnosi wytrzymałość, wydłużając możliwy czas użytkowania jednego kompletu opon. Elastyczna mieszanka gwarantuje komfort i równowagę, a dopracowany bieżnik skutecznie odprowadza wodę, minimalizując ryzyko aquaplaningu. Posiada on duże i rozbudowane klocki, które wczepiając się w podłoże zapewniają wysoką przyczepność, umożliwiając skuteczne ruszanie i skróconą drogę hamowania.

Bieżnik BFGoodrich All Terrain T/A KO2

Opinie o oponieBFGoodrich All Terrain T/A KO2


Etykieta BFGoodrich All Terrain T/A KO2 dla rozmiaru 215/65 R16 103 S

F
B
74 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model BFGoodrich All Terrain T/A KO2 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - 74dB oznacza, że opona generuje stosunkowo wysoki poziom hałasu podczas pracy. Obniżać to może komfort jazdy, jednak nawet najwyższy wskaźnik opony dopuszczonej do sprzedaży, nie przekracza powszechnie obowiązującej normy.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony