Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
BFGoodrich gForce Winter

BFGoodrich gForce Winter - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik BFGoodrich gForce Winter


Bieżnik BFGoodrich gForce Winter

Opinie o oponieBFGoodrich gForce Winter


Krycha napisał(a):

Opony godne polecenia, tanie i dobre.

Ocena: 6
Geniek napisał(a):

Zakupione opony sprawdzają się do tej pory bardzo dobrze. Jeżdżę Fordem Focusem i auto zachowuje się bardzo pewnie na jezdni. Jestem zadowolony.

Ocena: 5
Arkadiusz B. napisał(a):

Super opona w stosunku jakość do ceny , a jakość jest naprawdę dobra.

Ocena: 5
Tomasz Kościelniak napisał(a):

Generalnie za dużo śniegu jeszcze nie było więc ocena może nie być wiarygodna, jeśli chodzi o zachowanie na mokrej nawierzchni, to podczas deszczu jest w porządku, gorzej na wilgotnej nawierzchni rano tu trochę ślizga się na zakrętach.

Ocena: 5
solosam napisał(a):

Bardzo dobre opony obawiałem się zakupując je do Sportage że będzie słabo ale nie są głośne dobrze trzymają na suchej jak i mokrej nawierzchni, przejazd przez sporą kałużę bez problemu. Na śniegu też bardzo fajnie się zachowują. Ogólnie jakość za tą cenę jest zachowana no i współczynniki c,c, 71 dB to w tej klasie dobrze. Polecam oponki zobaczymy jak zużycie po sezonie na razie jeszcze nie stwierdziłem h ubytków bieżnika.

Ocena: 5
Łukasz Mularczyk napisał(a):

opona pierwsza klasa marka sama w sobie.

Ocena: 6
Dyzio napisał(a):

bardzo dobrze sprawują się na jezdni pokrytej śniegiem, gorzej na błocie pośniegowym, natomiast trzeba uważać przejeżdżając przez kałuże z większą prędkością.

Ocena: 5
jb napisał(a):

Jak każda opona jest okrągła i toczy się jedna lepiej druga gorzej. Są to dobre opony .

Ocena: 5
Paweł napisał(a):

Bardzo pozytywnie oceniam zakupione opony. Korzystny stosunek ceny do jakości. Dużo jeżdżę i jak na razie jestem zadowolony. Polecam wszystkim chcącym czuć się pewnie na drodze w każdych warunkach.

Ocena: 4
echo napisał(a):

Opona świetnie się prowadzi po lodzie. Bardzo dobrze zachowuje się na wodzie. Na śniegu mogło by być lepiej ale i tak jest bardzo dobrze. Bardzo dobra opona w tej kategorii cenowej.

Ocena: 5

Etykieta BFGoodrich gForce Winter dla rozmiaru 205/55 R16 94 V

C
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model BFGoodrich gForce Winter uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
11 Test opon zimowych ADAC 2015 w rozmiarze 205/55 R16
20 Test opon zimowych "Auto Bild" 2015 w rozmiarze 185/60 R14
21 Test opon zimowych "Auto Bild" 2014 w rozmiarze 225/50 R17
12 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15
11 Test opon zimowych "Auto Bild" 2013 w rozmiarze 195/65 R15 - hamowanie
18 Test opon zimowych "Auto Bild" 2012 w rozmiarze 205/55 R16 - hamowanie
19 Test opon zimowych "Auto Bild" 2012 w rozmiarze 205/55 R16 - hamowanie

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony