Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Bridgestone Blizzak LM005

Bridgestone Blizzak LM005 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Bridgestone Blizzak LM005 to japońska opona zimowa klasy premium. Stworzona przez największego producenta opon na świecie, zachwyca kierowców swoją stabilnością i skutecznością hamowania. Wśród najważniejszych zalet tego modelu warto wymienić:

  • nadzwyczajną przyczepność na śniegu i wodzie,
  • maksymalnie skróconą drogę hamowania,
  • pełną kontrolę nad pojazdem.

Opony Bridgestone Blizzak LM005

Zimowe ogumienie Bridgestone Blizzak LM005 będzie bardzo dobrym wyborem dla najbardziej wymagających kierowców, poruszających się samochodami o felgach w rozmiarze od 14 do 21 cali. Gwarantuje ono maksymalny poziom bezpieczeństwa oraz wysoki komfort podróżowania w ekstremalnych warunkach pogodowych. Ze względu na swoje wysokie osiągi, zostało odznaczone prestiżowym symbolem 3PMSF, potwierdzającym jego nadzwyczajną przyczepność na śniegu.

Dzięki swoim doskonałym parametrom opony Bridgestone Blizzak LM005 zyskały uznanie ekspertów motoryzacyjnych, wykonujących testy wybranych modeli. W 2019 roku odbył się sprawdzian rozmiaru 225/45 R17, przeprowadzony przez magazyn AutoBild. W rankingu tym najnowszy model Bridgestona Blizzak LM005 uzyskał miejsce na szczycie podium, wykazując ponadprzeciętne właściwości w hamowaniu na mokrej nawierzchni. Nieco gorsze wyniki na śniegu pozwoliły na zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Również użytkownicy tego modelu ogumienia bardzo chwalą jego wszechstronne parametry. Opinie o oponie Bridgestone Blizzak LM005 doceniają jej bardzo dobrą przyczepność, krótką drogę hamowania i doskonałą stabilność pojazdu, wyposażonego w ten typ ogumienia. Opony są odpowiednio elastyczne, dzięki czemu jazda jest cicha i komfortowa.

Opony Bridgestone Blizzak LM005 są stworzone dla kierowców, którzy:

  • zwracają dużą uwagę na skuteczność hamowania,
  • chcą uzyskać jak najwyższą przyczepność w trudnych, zimowych warunkach,
  • szukają opon komfortowych i przyjaznych środowisku.

Bieżnik Bridgestone Blizzak LM005


W modelu Bridgestone Blizzak LM005 zastosowano zaawansowany technologicznie bieżnik, który gwarantuje pełną kontrolę i świetną trakcję w każdym samochodzie. Specjalny układ jego bloków pozwala na skrócenie drogi hamowania oraz skuteczne odprowadzanie wody i śniegu spod czoła opony. Nowoczesna gumowa mieszanka Nano Pro-Tech zachowuje stosowną elastyczność w każdych warunkach, wpływając na skuteczne manewrowanie i hamowanie. Dwa różne rodzaje lameli zmniejszają do minimum drogę zatrzymania pojazdu, a dopracowane rowki ułożone pod odpowiednim kątem zwiększają pole kontaktu z podłożem, minimalizując ryzyko utraty panowania nad pojazdem.

Bieżnik Bridgestone Blizzak LM005

Opinie o oponieBridgestone Blizzak LM005


Etykieta Bridgestone Blizzak LM005 dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
5 Test opon zimowych Auto Bild 2019 w rozmiarze 225/45 R17
1 Test opon zimowych ADAC 2020 w rozmiarze 205/55 R16
7 Test opon zimowych ADAC 2020 w rozmiarze 235/55 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony