Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Continental WinterContact TS860

Continental WinterContact TS860 - test opony

Bieżnik Continental WinterContact TS860


Bieżnik Continental WinterContact TS860

Opinie o oponieContinental WinterContact TS860


Jacek Wypych napisał(a):

Bardzo pewne prowadzenie w każdych warunkach pogodowych. Warte swojej ceny. Udany zakup, polecam innym zainteresowanym.

Ocena: 5
WITOLD napisał(a):

Opona bardzo dobrze sprawuje się na suchym, mokrym i na śniegu.

Ocena: 5
leszek napisał(a):

bardzo dobre po całej zimie, nie zawiodły.

Ocena: 6
Tomek S. napisał(a):

Zbyt wcześnie by oceniać całokształt opon. Przejechałem na continentalach zaledwie 2000km. Opony względnie ciche. Skuteczność hamowania nieznacznie spadła gdyż wymieniłem na węższe opony niż miałem założone latem. Zwiększył się za to komfort resorowania. Opona poprawnie spisuje sie na suchym i mokrym. Nie miałem okazji jeździć jeszcze w warunkach śniegu i lodu.

Ocena: 5
Boras napisał(a):

Bardzo dobra opona klasy premium. Wachłem się między Michelin a Continentalem i nie żałuję zakupu tego drugiego.

Ocena: 5
Szymon napisał(a):

Były, są i będą to moje ulubione opony zimowe...dopóki ich nie zbabrają wymyślnym bieżnikiem lub moja pełnoletnia B piątka się nie rozsypie. Polecam!

Ocena: 4
Wally napisał(a):

Opona gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa, zapewnia lesze prowadzenie oraz skuteczniejsze hamowania na mokrych, zaśnieżonych i oblodzonych drogach.

Ocena: 6
Ewelka napisał(a):

Przy zakupie opon głównie kierowałam się opiniami innych użytkowników i te opinie mnie nie zawiodły. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Na tych oponach jeździ się bardzo dobrze. Polecam.

Ocena: 6
Piotrek napisał(a):

Bardzo dobra opona. Auto bardzo dobrze trzyma się drogi, nawet przy szybkim pokonywaniu zakrętów. Bardzo dobrze radzi sobie na śniegu i wodzie.

Ocena: 6
Marek Kocol napisał(a):

Od zawsze mam Continental i nigdy mnie nie zawiodły czy to VW czy Citroen idealne na drodze.

Ocena: 5

Etykieta Continental WinterContact TS860 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

C
B
72 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Continental WinterContact TS860 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.