Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dunlop SP QuattroMaxx

Dunlop SP QuattroMaxx - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Dunlop SP QuattroMaxx


Bieżnik Dunlop SP QuattroMaxx

Opinie o oponieDunlop SP QuattroMaxx


Piotr napisał(a):

Kupiłem te opony razem z kompletem zimowych opon Dunlop i tu Opony Dunlop SP QuattroMaxx to po prostu jakieś nieporozumienie, hałas w aucie premium już od prędkości 50kmh jest nie do zniesienia, 4 nowe opony hałasują po równo jak w tirze tak, że nie da się nawet normalnie rozmawiać - od 10 lat użytkuję wyłącznie Dunlop i z czymś takim się nie spotkałem

Ocena: 3
Volvo XC60 Dolny Śląsk napisał(a):

Dużo cichsze, zwłaszcza przy prędkościach około 100-120 km/h

Ocena: 4
Rafał Morawski napisał(a):

Auto na tych oponach dobrze się prowadzi na krętej drodze.

Ocena: 5
Jurcyś napisał(a):

Polecam te opony dla wszystkich, którzy dbają o bezpieczeństwo oraz czerpią satysfakcję z jazdy samochodem.

Ocena: 6
Tomek napisał(a):

Jest ok

Ocena: 4
Jacek J napisał(a):

Bardzo szybkie zużycie - myślę ze dwa sezony i potrzebny będzie nowy komplet.

Ocena: 5
Dan Lop napisał(a):

Opony bardzo ładnie prezentują się na samochodzie. Są bardzo ciche, mają dość twardy korpus ale przez to bardzo dobrze i pewnie prowadzi się samochód.

Ocena: 5
TK napisał(a):

Same opony sprawiają pozytywne wrażenie, dość przewidywalne na drodze, względnie ciche nawet przy dużych prędkościach. Swoją negatywną opinię formułuję z uwagi na fakt, iż w nabytym przeze mnie komplecie dwie opony są najprawdopodobniej źle odlane, co powoduje nieustanne wibracje samochodu. Trudno mi ocenić, czy jest to zwykły niefart, czy też większość opon tej marki dotyczy wspomniany przeze mnie problem.

Ocena: 4
Danuta Waszczuk napisał(a):

od wiosny zrobione z 20000 km jak na razie ok

Ocena: 6

Etykieta Dunlop SP QuattroMaxx dla rozmiaru 235/50 R18 97V

E
B
68 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Dunlop SP QuattroMaxx stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
3 Test opon letnich Auto Bild 2017 w rozmiarze 235/50 R18

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony