Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dunlop Sport Maxx RT2

Dunlop Sport Maxx RT2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Dunlop Sport Maxx RT 2 to opony letnie klasy premium. Dzięki swoim maksymalnie dopracowanym parametrom zyskały one uznanie zarówno wśród wielu kierowców, jak i ekspertów motoryzacyjnych. Najważniejsze cechy tego modelu to:

  • wysoka stabilność w każdych warunkach,
  • natychmiastowe, precyzyjne reagowanie na ruchy kierownicy,
  • wolniejsze zużycie, pozwalające na długotrwałą eksploatację.

Opony Dunlop Sport Maxx RT 2

Opony Dunlop Sport Maxx RT 2 są dostępne w rozmiarach od 17 do 21 cali. Producent wskazuje na ich dużą użyteczność zwłaszcza w samochodach o sportowym charakterze. Swoją niezwykłą popularność zyskały dzięki zapewnianiu wysokich osiągów, istotnych dla bezpieczeństwa i komfortu podróżowania.

Test opon Dunlop Sport Maxx RT 2 był prowadzony 9 razy na przestrzeni lat 2016-2019. Wśród najważniejszych osiągnięć tego modelu warto wymienić ocenę szczególnie polecaną i 2 miejsce w rankingu Sport Auto z 2016 roku, dla rozmiaru 205/55 R16, a dla modelu 225/45 R17 – notę szczególnie polecaną i 3 miejsce według Auto Zeitung, również w roku 2016. W tym samym roku, GTU uznał oponę 225/45 R17 za polecaną, natomiast w 2019 roku Gute Fahrt, testując wymiar 225/40 R18, ocenił go jako bardzo dobry. W pozostałych sprawdzianach ten model Dunlopa uzyskał oceny dobre i zadowalające.

Kierowcy, korzystający z tego ogumienia, oceniają je jako rewelacyjne i warte swojej ceny. Opinie o Dunlop Sport Maxx RT 2 podkreślają, że są to opony ciche i komfortowe, bardzo dobrze tłumiące nierówności napotkane na drodze. Zapewniają krótką drogę hamowania i pełną stabilność, nawet podczas jazdy z dużą prędkością oraz przejeżdżania przez głębsze kałuże. Świetnie trzymają się nawierzchni, a po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów – praktycznie nie wykazują objawów zużycia.

Opony Dunlop Sport Maxx RT 2 będą doskonałym wyborem dla kierowców:

  • preferujących dynamiczny, bardziej agresywny styl jazdy,
  • wymagających wysokiej przyczepności i stabilności zarówno na suchej, jak i mokrej drodze,
  • zwracających uwagę na cichą i komfortową eksploatację.

Bieżnik Dunlop Sport Maxx RT2


W modelu Sport Maxx RT 2 producent zastosował asymetryczny bieżnik z szerokimi centralnymi rowkami, które skutecznie odprowadzają wodę, gwarantując stabilność na mokrej lub błotnistej drodze. Asymetryczna rzeźba i zwiększona strefa kontaktu z nawierzchnią zapewniają wysoką przyczepność i pełną kontrolę nad samochodem. Wytrzymała mieszanka gumowa jest odporna na uszkodzenia, a niskie opory toczenia sprzyjają oszczędności paliwa i możliwie cichemu poruszaniu się.

Bieżnik Dunlop Sport Maxx RT2

Opinie o oponieDunlop Sport Maxx RT2


Szybki_Pit napisał(a):

Jak na razie na tych oponkach przejechane zaledwie 400 km lecz pierwsze spostrzeżenia już są. Oponki bardzo ciche. Świetnie trzymają w szybkich zakrętach, szczególnie jak się porządnie rozgrzeją. Na suchej nawierzchni bajka - jak przyklejone. Na mokrej również niewiele gorzej - żadnych niepokojących uślizgów. Opony nie mają ze mną łatwego żywota ponieważ często staram się wykorzystywać te 300 KM pod maską i jak na razie spisują się rewelacyjnie.

Ocena: 5
Paweł M napisał(a):

Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6
Wojtas napisał(a):

Najlepsze, jakie użytkowalem od wielu lat.

Ocena: 6
Michael napisał(a):

Opony są ciche, prezentują się dobrze, na drodze mają dobrą przyczepność.

Ocena: 5
Piotr W. napisał(a):

Moje odczucia są mieszane. Jeżeli chodzi o właściwości na suchym to wszystko jest dobrze. Natomiast na mokrym oceniam słabo. Przy mocy 105KM opona premium o szerokości większej niż seria nie powinna pozwolić na zerwanie przyczepności przy ruszaniu. Dzieje się to na mokrym już od 3k rpm...

Ocena: 4
dunwoj napisał(a):

Zadowolony.

Ocena: 5
Marcin napisał(a):

Opona godna polecenia.

Ocena: 6
ksiazek napisał(a):

Oponki rewelacja.

Ocena: 6
mess napisał(a):

Drugi raz kupilem te opony. Pomiedzy nimi uzytkowalem inne i wrocilem. Trzymanie drogi, pewnosc na mokrym, glosnosc - jestem zadowolony i kolejnym razem nie bede kombinowal z innymi tylko pojde w to samo.

Ocena: 5

Etykieta Dunlop Sport Maxx RT2 dla rozmiaru 205/40 R17 84W

E
A
67 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Dunlop Sport Maxx RT2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
4 Test opon letnich Gute-Fahrt 2019 w rozmiarze 225/40 R18

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony