Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dunlop Sport Maxx RT2

Dunlop Sport Maxx RT2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich

Bieżnik Dunlop Sport Maxx RT2


Bieżnik Dunlop Sport Maxx RT2

Opinie o oponieDunlop Sport Maxx RT2


Szybki_Pit napisał(a):

Jak na razie na tych oponkach przejechane zaledwie 400 km lecz pierwsze spostrzeżenia już są. Oponki bardzo ciche. Świetnie trzymają w szybkich zakrętach, szczególnie jak się porządnie rozgrzeją. Na suchej nawierzchni bajka - jak przyklejone. Na mokrej również niewiele gorzej - żadnych niepokojących uślizgów. Opony nie mają ze mną łatwego żywota ponieważ często staram się wykorzystywać te 300 KM pod maską i jak na razie spisują się rewelacyjnie.

Ocena: 5
Paweł M napisał(a):

Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6
Wojtas napisał(a):

Najlepsze, jakie użytkowalem od wielu lat.

Ocena: 6
Michael napisał(a):

Opony są ciche, prezentują się dobrze, na drodze mają dobrą przyczepność.

Ocena: 5
Piotr W. napisał(a):

Moje odczucia są mieszane. Jeżeli chodzi o właściwości na suchym to wszystko jest dobrze. Natomiast na mokrym oceniam słabo. Przy mocy 105KM opona premium o szerokości większej niż seria nie powinna pozwolić na zerwanie przyczepności przy ruszaniu. Dzieje się to na mokrym już od 3k rpm...

Ocena: 4
dunwoj napisał(a):

Zadowolony.

Ocena: 5
Marcin napisał(a):

Opona godna polecenia.

Ocena: 6
ksiazek napisał(a):

Oponki rewelacja.

Ocena: 6
mess napisał(a):

Drugi raz kupilem te opony. Pomiedzy nimi uzytkowalem inne i wrocilem. Trzymanie drogi, pewnosc na mokrym, glosnosc - jestem zadowolony i kolejnym razem nie bede kombinowal z innymi tylko pojde w to samo.

Ocena: 5

Etykieta Dunlop Sport Maxx RT2 dla rozmiaru 205/40 R17 84W

E
A
67 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Dunlop Sport Maxx RT2 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią A efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
4 Test opon letnich Gute-Fahrt 2019 w rozmiarze 225/40 R18

Ocena klientów


5/6

Zobacz podobne opony