Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich Gute-Fahrt 2019 w rozmiarze 225/40 R18

Opony zimowe

W 2019 roku magazyn Gute Fahrt przeprowadził test opon letnich 225/40 R18, biorąc pod uwagę 10 modeli, dostępnych na rynku. Po wykonaniu wszechstronnych doświadczeń w ekstremalnych warunkach, powstał ranking ukazujący, które ogumienie zaoferowało najlepsze osiągi, mające istotny wpływ na bezpieczeństwo i komfort poruszania się po drodze.

Opony 225/40 R18 – do jakich pojazdów?

Niskoprofilowe opony 225/40 R18 są używane zazwyczaj w pojazdach sportowych, autach miejskich oraz SUVach, obejmując takie marki jak popularny Volkswagen Golf, Seat Leon, BMW serii Q, Mazda 3, Lexus IS, Skoda Octavia czy Ford Focus.

Testy opon 225/40 R18 według Gute Fahrt 2019

W 2019 roku w teście Gute Fahrt dla rozmiaru 225/40 R18 wygrał Continental Premium Contact 6, doceniany również w wielu innych sprawdzianach. Osiągnął on znakomite wyniki praktycznie w każdej kategorii – hamowania i trakcji na suchych i mokrych drogach, odporności na zjawisko aquaplaningu, oporów toczenia, emisji hałasu oraz komfortu jazdy. Continental doskonale spisywał się na każdej nawierzchni, gwarantując precyzyjne sterowanie pojazdem oraz wysoką wygodę podróży, co zapewniło mu najwyższe noty podczas tego testu.
Na drugim miejscu pojawił się Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, również wysoko oceniany w innych testach. Wykazał niemal równie dobrą jak zwycięzca przyczepność na mokrej drodze, oraz bardzo dobre wyniki na suchej nawierzchni. W ogólnym rankingu spadł nieco za wyższe opory toczenia i większą emisję hałasu, wpływające na gorszy komfort jazdy.

Trzecia lokata przypadła modelowi Dunlop Sport Maxx RT2, który stracił nieco punktów za hamowanie na mokrej jezdni oraz zbyt wysoki hałas generowany przez opony podczas jazdy.

Wyniki testów, przeprowadzanych przez ekspertów motoryzacyjnych, mogą stanowić istotną wskazówkę dla kierowców, poszukujących sprawdzonych opon, zapewniających pewną, bezpieczną i komfortową eksploatację. Warto wziąć je pod uwagę, rozglądając się za odpowiednim modelem ogumienia przed nadchodzącym letnim sezonem.

Zwycięzca testu
Continental Premium Contact 6

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych
rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć – zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i
pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi,
sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 225/40 R18.