Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Falken Azenis FK510

Falken Azenis FK510 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Falken Azenis FK510 to letnie opony klasy średniej, dedykowane dla samochodów osobowych, szczególnie tych z mocnymi silnikami. Produkowane są przez japońską firmę, która nie jest szeroko znana w Polsce, ale poza Japonią jej produkty są sprzedawane między innymi w Stanach Zjednoczonych. Opinie o oponach Falken Azenis FK510 są bardzo dobre, klienci zwracają uwagę na ich zalety, takie jak:

  • bardzo wysoki indeks prędkości pozwalający na jazdę nawet 300 km/h,
  • wolne zużywanie się,
  • duża przyczepność, zwłaszcza podczas wchodzenia zakręty.

Opony Falken Azenis FK510

Jest to produkt zaawansowany technologicznie, wyposażony w wiele usprawnień. Pomagają one zarówno poprawić parametry jazdy, jak i zapewnić większe bezpieczeństwo. Przykładowo dzięki Tension Control Technology uelastyczniona została środkowa część ściany bocznej. Co przełożyło się na lepszą absorpcję wstrząsów. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania kierowca uzyskuje większą kontrolę nad samochodem. 

Poza tym przy produkcji tych opon zastosowano specjalną mieszankę gumową z nanocząsteczkami. Zapewnia ona nie tylko bardzo dobrą przyczepność na drodze, ale zmniejsza  również poziom nagrzewania się opon. Zbytnie nagrzewanie się przekłada się z kolei na szybsze zużycie. Ma to znaczenie szczególnie latem, kiedy temperatura otoczenia i tak jest wysoka. Dlatego dzięki wykorzystaniu tej technologii na oponach można przejechać więcej kilometrów. 

Ważną cechą tego modelu jest to, że opony te są przystosowane do jazdy z dużymi prędkościami. Co na pewno ucieszy posiadaczy sportowych aut. Bardzo dobre parametry sztywności i stabilności konstrukcji osiągnięto dzięki zastosowaniu aramidowych i nylonowych materiałów do produkcji ich opasania. Zadbano także oto, aby rozkład ciężaru na całej powierzchni był jak najbardziej równomierny. Udoskonalenia te zapewniają bezpieczeństwo nawet podczas szybkiej jazdy.

Bardzo dobrą jakość tych opon w praktyce potwierdzają niezależne testy. W 2016 roku Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego przeprowadziło test 14 modeli w rozmiarze 225/45 R17 przeznaczonych do jazdy latem. Ogumienie Falken zajęło w nim piąte miejsce.

Bieżnik Falken Azenis FK510


W tym modelu zastosowano bieżnik asymetryczny, czyli z innym wzorem po wewnętrznej i zewnętrznej stronie. Wiosną i latem największym zagrożeniem dla przyczepności samochodu są mokre nawierzchnie podczas deszczu. Bieżnik tych opon jest przystosowany do jazdy w takich warunkach. W jego środkowej części umieszczone zostały cztery szerokie rowki obwodowe, które są w stanie szybko odprowadzić spod kół duże ilości wody. Ich praca wspomagana jest przez specjalnie zaprojektowane rowki poprzeczne. Poza tym na całej powierzchni zastosowano nacięcia, które dodatkowo zwiększają przyczepność na mokrych nawierzchniach. Przy krawędziach opony w bocznej strefie bieżnika umieszczone zostały natomiast szerokie bloki. Ich głównym zadaniem jest  zapewnienie odpowiedniej przyczepności podczas wchodzenia w zakręty, szczególnie podczas dynamicznego pokonywania ich. 

Opinie o oponieFalken Azenis FK510


Lolo-Krk napisał(a):

Naprawde super oponki za te pieniądze, polecam każdemu, ja napewno zakupie ponownie, trakcja na mokrym to coś wspaniałego,takiej opony szukałem, nie za głośna, polecam każdemu, po 4 miesiącach i 5tyś km wciąż wygląda jak nowa

Ocena: 6
kris k napisał(a):

Naprawdę super oponki 19 mega wyglad , bardzo ciche , w zakręty wchodz perfekcja mam je w nowym pasacie naprawdę polecam>Trwałości nie oceniam zbyt krótko jej mam

Ocena: 5
Sigi napisał(a):

Bardzo dobre opony, świetna alternatywa dla producentów europejskich.

Ocena: 5
Bożena napisał(a):

Bardzo dobry produkt, godny polecenia allegrowicz.

Ocena: 5
Al Michael napisał(a):

Wg. mnie jest to bardzo dobry wybór dla ludzi jeźdźcach agresywnie samochodem z bardzo dużą mocą. Polecam!

Ocena: 6
Piotr napisał(a):

Jest już to mój 2 komplet tych opon i 3 zapewne też będą Falkeny. Bardzo fajne opony na mokrej nawierzchni przy tylnym napędzie (306km) radzą sobie zjawiskowo dobrze. Polecam.

Ocena: 6
michal napisał(a):

Wg. mnie jest to bardzo dobry wybór dla ludzi jeźdźcach agresywnie samochodem z bardzo dużą mocą. Polecam!

Ocena: 5

Etykieta Falken Azenis FK510 dla rozmiaru 215/45 R17 91Y

E
A
69 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Falken Azenis FK510 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69 dBdB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
1 Test opon letnich ADAC 2021 w rozmiarze 225/50 R17
3 Test opon letnich Autobild 2019 w rozmiarze 225/45 R17
7 Test opon letnich 2020 Autobild w rozmiarze 245/45 R18
8 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 225/40 R18
9 Test opon letnich Gute-Fahrt 2019 w rozmiarze 225/40 R18

Ocena klientów


6/6

Zobacz również opony