Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online
Fulda Kristall Montero 3

Fulda Kristall Montero 3 - test opony

Zimowe opony Fulda KRISTALL MONTERO 3 to przedstawiciel średniej klasy opon. Aczkolwiek dzięki swoim właściwościom konkuruje z najlepszymi. Najważniejsze zalety? Przede wszystkim opony Fulda KRISTALL MONTERO 3 to kierunkowy bieżnik, który szybko pomaga odprowadzać wodę czy śnieg. Ponadto niezwykła mieszanka gum gwarantuje jej elastyczność i wytrzymałość nawet w ekstremalnych warunkach i temperaturach. To wszystko sprawia, że opony gwarantują bezpieczeństwo poprzez skrócenie drogi hamowania i ochroną auta przed poślizgiem. To także zdecydowanie przedłużona żywotność bieżnika.

Co ważne, w oponach Fulda KRISTALL MONTERO 3 zadbano o prawidłowy rozkład nacisków, dzięki czemu opony zużywają się równomiernie, co także przedkłada się na ich żywotność i bezpieczeństwo użytkowników.

Bieżnik Fulda Kristall Montero 3


Bieżnik Fulda Kristall Montero 3

Etykieta Fulda Kristall Montero 3 dla rozmiaru 205/55 R16 91 T

C
C
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Fulda Kristall Montero 3 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opinie o oponieFulda Kristall Montero 3