Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kormoran Road Performance

Kormoran Road Performance - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Kormoran Road Performance to letnie ogumienie klasy ekonomicznej polskiej produkcji, stworzone przy współpracy z koncernem Michelin. Oferuje doskonały kompromis między ceną a jakością, pozwalając na bezpieczne podróżowanie przy rozważnym stylu jazdy. Dzięki harmonijnym osiągom bardzo dobrze sprawdza się zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach. Do najważniejszych parametrów tego modelu należą:

  • skuteczne odprowadzanie wody, zapobiegające zjawisku aquaplaningu,
  • doskonała elastyczność nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych,
  • szybkie i precyzyjne reakcje na ruchy kierownicy.

Opony Kormoran Road Performance

Ogumienie Kormoran Road Performance to budżetowa propozycja dla właścicieli samochodów, wyposażonych w koła o rozmiarze 15 lub 16 cali. To oszczędny i komfortowy model, który umożliwia wygodne podróżowanie w ciepłym sezonie. Podczas testu opon letnich, przeprowadzonego w 2018 roku przez Auto Bild, model w rozmiarze 195/65 R15 zajął 40 miejscu spośród 51 testowanych modeli. Pomimo nienajwyższej noty w rankingu, wersja ta cieszy się sporym zainteresowaniem polskich użytkowników.

Opinie o Kormoran Road Performance podkreślają, że jest to cicha i komfortowa opona, wyróżniająca się spośród innych modeli tej klasy. Zapewnia wysoką przyczepność na prostej drodze i w czasie pokonywania zakrętów, a dzięki skutecznemu odprowadzaniu wody – zmniejsza ryzyko poślizgów. Trwały bieżnik ściera się powoli i równomiernie, umożliwiając wydłużone korzystanie z jednego kompletu ogumienia. Użytkownicy chwalą je za rewelacyjny stosunek jakości do ceny oraz niezawodność w każdych napotkanych warunkach.

Opony Kormoran Road Performance to odpowiednia propozycja dla kierowców, którzy:

  • chcą kupić niedrogie ogumienie o harmonijnych parametrach,
  • wymagają efektywnego zapobiegania poślizgom wodnym, podnoszącego bezpieczeństwo podróżowania,
  • zwracają dużą uwagę na precyzyjną komunikację na linii kierownica-opony.

Bieżnik Kormoran Road Performance


W modelu Road Performance firma Kormoran zaprojektowała pogłębiony, asymetryczny bieżnik o solidnych wzdłużnych rowkach. Odpowiada on za skuteczne odprowadzanie wody, wpływając na stabilność i przyczepność w trakcie intensywnych ulew. Zastosowana mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki jest wysoce elastyczna, dzięki czemu nie ściera się przedwcześnie, utrzymując harmonijne osiągi przez długi czas. Sztywne barki ułatwiają pełną kontrolę nad pojazdem, a dzięki ekspresowej reakcji na ruchy kierownicy – umożliwiają bezpieczne pokonywanie każdej trasy.

Bieżnik Kormoran Road Performance

Opinie o oponieKormoran Road Performance


Etykieta Kormoran Road Performance dla rozmiaru 71

C
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Kormoran Road Performance uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony