Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kumho IZen KW23

Kumho IZen KW23 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Bieżnik Kumho IZen KW23


Bieżnik Kumho IZen KW23

Opinie o oponieKumho IZen KW23


Etykieta Kumho IZen KW23 dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

G
E
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę G nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Kumho IZen KW23 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.