Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Matador MP 47 Hectorra 3

Matador MP 47 Hectorra 3 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Matador MP 47 Hectorra 3 to ekonomiczna propozycja opony letniej, dedykowana dla posiadaczy samochodów osobowych i większych SUVów. Dostępna w atrakcyjnej cenie, łączy w sobie dobre osiągi i ciekawy wygląd bieżnika. Spośród jej najważniejszych cech godne uwagi będą:

  • wysoka trwałość, umożliwiająca wydłużone przebiegi,
  • skuteczne odprowadzanie wody spod czoła opony,
  • dobra przyczepność i krótka droga hamowania, niezależnie od warunków pogodowych.

 
Opony Matador MP 47 Hectorra 3

Matador MP 47 Hectorra 3 to model oferowany w rozmiarach od 13 do 21 cali, dzięki czemu pasuje on do szerokiej gamy samochodów, poruszających się po naszych drogach. Został zaprojektowany przez słowacką markę, należącą do koncernu Continental. Korzystając z doświadczenia i zaplecza tej firmy, oferuje ona tanie ogumienie letnie, zimowe i całoroczne o optymalnych osiągach. Zapewnia dobry poziom bezpieczeństwa i długie przebiegi, nie obciążając finansowo kupującego nowy komplet opon.

Test opon Matador MP 47 Hectorra 3 miał miejsce w 2019 roku. Wtedy magazyn Auto Bild  skontrolował 53 modele letniego ogumienia w rozmiarze 225/45 R17. Omawiana wersja uzyskała w tym sprawdzianie 36 spośród wszystkich dostępnych lokat.

Opinie o Matador MP 47 Hectorra 3 wskazują, że jest to godna polecenia opona dla kierowców o umiarkowanym stylu jazdy. Zapewnia dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni oraz niski poziom hałasu. Bieżnik posiada atrakcyjny wygląd, podnoszący ogólną prezencję samochodu. Dodatkowo powoli się zużywa, wydłużając okres eksploatacji jednego kompletu. Użytkownicy podkreślają optymalny stosunek jakości do ceny oraz dobre parametry, które zaspokoją potrzeby rozważnych kierujących.

Opony Matador MP 47 Hectorra 3 będą odpowiednim wyborem dla osób, które:

  • chcą kupić dobrą oponę za nieduże pieniądze,
  • szukają ekonomicznego modelu o optymalnych, harmonijnych osiągach,
  • zwracają uwagę na atrakcyjny wygląd bieżnika.

Bieżnik Matador MP 47 Hectorra 3


Model Matador MP 47 Hectorra 3 został wyposażony w asymetryczny bieżnik, bazujący na technologiach podnoszących bezpieczeństwo podróżowania. Jego nieregularne bloki zapewniają równomierny nacisk na podłoże, dzięki czemu opona zużywa się powoli, nie tracąc swoich właściwości. Dopracowany kształt klocków odpowiada za dobrą przyczepność i skróconą drogę hamowania oraz precyzyjne reakcje na ruchy kierownicy. Cztery centralne rowki oraz liczne kanaliki efektywnie odprowadzają wodę, zmniejszając ryzyko aquaplaningu. Niski poziom hałasu sprawia, że opona ta jest także wyjątkowo komfortowa w codziennej eksploatacji.

Bieżnik Matador MP 47 Hectorra 3

Opinie o oponieMatador MP 47 Hectorra 3


Etykieta Matador MP 47 Hectorra 3 dla rozmiaru 205/55 R16 91 H

E
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Matador MP 47 Hectorra 3 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony