Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin AGILIS ALPIN

Michelin AGILIS ALPIN - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Michelin AGILIS ALPIN to ogumienie zimowe klasy premium, pochodzące od renomowanego francuskiego producenta. Zapewnia wysokie parametry podczas użytkowania w samochodach dostawczych, wykazując takie istotne zalety, jak:

  • zminimalizowane ryzyko aquaplaningu,
  • duża przyczepność w każdych warunkach,
  • powolne zużywanie się bieżnika.

Opony Michelin AGILIS ALPIN

Michelin AGILIS ALPIN jest przeznaczony do samochodów dostawczych o wysokiej masie. Pasuje do pojazdów o kołach w rozmiarze od 15 do 17 cali. Dzięki zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na zimowych drogach został on pozytywnie oceniony przez użytkowników i ekspertów, prowadzących testy różnych modeli ogumienia.

Test opon Michelin AGILIS ALPIN został przeprowadzony w 2019 roku między innymi przez stowarzyszenie ADAC. Wziął on pod uwagę modele w rozmiarze 205/65 R16, przyznając wersji AGILIS ALPIN notę zadowalającą i 3 miejsce w rankingu. W tym samym roku odbyły się również sprawdziany tego samego wymiaru, zrealizowane przez OAMTC oraz TCS – również w nich zimowy model Michelina uzyskał noty polecane, zamykając pierwszą trójkę najlepszych wersji ogumienia.

Opinie o Michelin AGILIS ALPIN jako ich główną zaletę podają doskonałe zachowanie na mokrej i ośnieżonej drodze. Opony te są ciche i komfortowe, a niskie opory toczenia wpływają na wolniejsze zużycie bieżnika oraz lekki spadek spalania.

Bieżnik Michelin AGILIS ALPIN


W oponach Michelin AGILIS ALPIN producent zastosował symetryczny bieżnik, który szybko i skutecznie odprowadza wodę i śnieg, zmniejszając ryzyko aquaplaningu. Szerokie rowki zapewniają odpowiednią przyczepność w każdych warunkach, a masywne klocki gwarantują stabilność w czasie gwałtownych manewrów. Specjalna mieszanka oraz równomierny nacisk na podłoże sprawiają, że opona zużywa się powoli, nie tracąc swoich parametrów przez cały okres użytkowania.

Bieżnik Michelin AGILIS ALPIN

Opinie o oponieMichelin AGILIS ALPIN


Etykieta Michelin AGILIS ALPIN dla rozmiaru 205/55 R16

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
3 Test opon zimowych ADAC 2019 w rozmiarze 205/65 R16 C (do samochodów dostawczych)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony