Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin CrossClimate SUV

Michelin CrossClimate SUV - test opony

Opony całoroczne Testy opon całorocznych | Kalkulator opon

Michelin CrossClimate SUV to model opony całorocznej klasy premium, dedykowany do samochodów terenowych oraz typu SUV. Stworzony w jednym z największych koncernów oponiarskich na świecie, gwarantuje najlepszą jakość wykonania, wysoki poziom zaawansowania technologicznego oraz maksymalne parametry przez cały rok. Do jego najważniejszych zalet należą:

  • doskonałe osiągi na suchej i mokrej nawierzchni,
  • wysoka przyczepność na śniegu i lodzie,
  • stabilność i odpowiednia precyzja manewrowania.

Opony Michelin CrossClimate SUV

Założeniem producenta było stworzenie wielosezonowego modelu, dostosowanego do potrzeb użytkowników cięższych pojazdów z napędem na cztery koła. Jest on dedykowany do samochodów wyposażonych w felgi w rozmiarze od 16 do 20 cali. Dzięki doskonałej jakości i wysokim parametrom zyskał zaufanie zarówno kierowców, jak i ekspertów motoryzacyjnych.
Test opon Michelin CrossClimate SUV był przeprowadzony przez magazyn Auto Bild w 2018 i 2019 roku. W pierwszym sprawdzianie model 235/60 R18 uplasował się z oceną dobrą na 2 miejscu rankingu. Rok później opona w rozmiarze 235/55 R19 uzyskała 2 lokatę spośród 9 testowanych modeli.

Opinie o Michelin CrossClimate SUV podkreślają rewelacyjne parametry tych opon, niezależne od aktualnej pory roku. Sprawdzają się zarówno w mieście, jak i w terenie, zapewniając zrównoważoną przyczepność w każdych warunkach. Są one wyjątkowo ciche, dzięki czemu umożliwiają komfortowe podróżowanie, a możliwość użytkowania przez cały rok ogranicza czas i koszty wizyt w punkcie wulkanizacyjnym.

Opony wielosezonowe Michelin CrossClimate SUV będą dobrym wyborem dla kierowców, którzy:

  • dużą uwagę zwracają na zrównoważone parametry w każdych warunkach,
  • wymagają niskich oporów toczenia, zmniejszających hałas i zużycie paliwa,
  • przywiązują wagę do sprawnego odprowadzania wody i skrócenia drogi hamowania.

Bieżnik Michelin CrossClimate SUV


W oponach Michelin CrossClimate SUV zobaczymy symetryczny bieżnik, który sprawdzi się w każdej porze roku. Jego ścięte krawędzie umożliwiają maksymalne skrócenie drogi hamowania. Nowoczesna mieszanka gumowa, podwójny karakas i usztywniony bok zapewniają przyczepność na śniegu i lodzie, a wysoka elastyczność gwarantuje zachowanie odpowiednich parametrów zarówno w czasie upału, jak i dużych mrozów. Zoptymalizowana powierzchnia styku z nawierzchnią zwiększa stabilność i precyzję manewrowania, a samoblokujące się lamele skutecznie odprowadzają wodę, śnieg i błoto spod czoła opony.

Bieżnik Michelin CrossClimate SUV

Opinie o oponieMichelin CrossClimate SUV


Etykieta Michelin CrossClimate SUV dla rozmiaru 215/50 R18 92 W

C
B
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Michelin CrossClimate SUV uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony