Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Latitude Sport 3

Michelin Latitude Sport 3 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

W ofercie opon letnich Michelin pojawił się model Latitude Sport 3. Opona jest kontynuacją generacji opon skierowanej do drogowych SUV-ów. 

Michelin Latitude Sport 3 to opona, która ma zastąpić stopniowo wycofywane z produkcji i dostępne tylko w wybranych rozmiarach inne opony z generacji Latitude: Michelin Latitude Tour HP, Michelin Latitude Diamaris oraz Michelin Latitude Sport. 

Technologia buduje osiągi

Michelin Latitude Sport 3 została opracowana w taki sposób, aby zaspokoić 3 podstawowe potrzeby kierowców SUV-ów: potrzebę bezpieczeństwa, trwałości i oszczędności paliwa. Opona jest w stanie zapewnić bezpieczną jazdę dzięki kilku obecnym w jej budowie elementom. Pierwszym z nich jest innowacyjna mieszanka bieżnika oraz większa w porównaniu do poprzedniego modelu liczba rowków. Te dwa czynniki to gwarancja wysokich osiągów opony na mokrej nawierzchni, a więc i bezpiecznego podróżowania. Drugim najważniejszym elementem konstrukcji opony jest ciągłe żebro w środkowej części bieżnika. To ono zapewnia wysoki moment obrotowy w trakcie hamowania i przyspieszania. Kolejna mocna strona konstrukcji Michelin Latitude Sport 3 to obecny w większości rozmiarów karkas z dwuwarstwowym opasaniem. Jego zadaniem jest zapewnianie oponie wysokiej wytrzymałości. 

Trwałość modelu to zasługa innowacyjnej mieszanki gumowej. Guma z dodatkiem krzemionki i elastomerami zapewnia wysokie przebiegi bez ubytków po stronie bezpieczeństwa i oszczędności paliwa. 

Większa oszczędność paliwa to parametr budowany przez umieszczone w bieżniku opony lamele o zmiennej szerokości. Elementy te minimalizują odkształcenia klocków bieżnika, które w dużym stopniu mają wpływ na zwiększanie się oporów toczenia. Na zmniejszenie oporów toczenia działa także mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki, z której wykonana jest opona.

Rekomendacje

Michelin Latitude Sport 3 została przetestowana przez TÜV SÜD i Dekra w rozmiarze 235/65 R17. Test ten wykazał, że w porównaniu do poprzedniczki (Michelin Latitude Sport) opona skraca drogę hamowania nawet o 2,7 m. Specjaliści przeprowadzający test najwyżej ocenili dynamikę i bezpieczeństwo jazdy na nowych oponach. 
 

Michelin Latitude Sport 3 stanowi fabryczne wyposażenie najnowszego Porsche Macan.

Testy na potrzeby etykiet wykazały, że w większości dostępnych rozmiarów opona osiąga klasę A w przyczepności na mokrej nawierzchni.

Opona uzyskała homologację do najbardziej prestiżowych modeli SUV. Model będzie fabrycznie montowany na przykład w najnowszym Porsche Macan. Oprócz tego nowy model francuskiego koncernu stanowi oryginalne wyposażenie w takich modelach aut jak BMW X5 czy Volvo XC90.

 

Bieżnik Michelin Latitude Sport 3


Bieżnik Michelin Latitude Sport 3

Opinie o oponieMichelin Latitude Sport 3


Andy Mason napisał(a):

To moja druga wizyta tutaj, mój Touareg jest na Michelinach, a wcześniej miałem Goodyear, które nie są złe mówiąc szczerze, ale zawsze zmianiałem opony w moich samochodach na Michelin bo są one jak dotychczas najlepszymi dostępnymi oponami!! Opony trzymaja samochód na drodze i co ważniejsze pozwalaja na szybkie hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Wiem na pewno że uratowały mnie przed kolizją kilka razy dzięki niezrównaną szybkość hamowania!!

Ocena: 6
PS napisał(a):

Trwałe i ciche.

Ocena: 5
dominus napisał(a):

opony są wizualnie ładne, jedyną według mnie wadą jest huczenie przy prędkości 90-110KM/h, ogólnie są super. Przejechałem już na oponach ponad 10000 km i wizualnie ok

Ocena: 5
TOMEK napisał(a):

Bardzo komfortowe.

Ocena: 5
Yves voisin napisał(a):

Bardzo dobre opony, bardzo dobre, zapewniają bezpieczną jazdę.

Ocena: 5
Paweł napisał(a):

Opona godna polecenia.

Ocena: 6
Kazimierz Wojtysiak napisał(a):

opona miękka i elastyczna, ze względu na suche lato miałem mało możliwosci jazdy po mokrych nawierzchniach. Zobaczymy czy opona będzie spełniać moje oczekiwania

Ocena: 4
Paweł napisał(a):

Super opony, gorąco polecam.

Ocena: 6
Marcin napisał(a):

Długo szukałem dobrych opon, czytałem opinie, porównywałem dane producentów i oczywiście ceny. Te opony okazały się dla mnie najlepsze. Szybciej najeżdżam na ronda, nie muszę mocno zwalniać przed łukami - tak jak było to w przypadku poprzednich opon, gdy samochód myszkował mi po drodze i nie trzymał przyczepności. Auto trzyma się wzorowo. Opony kupiłem w promocji - kilka miesięcy na nie polowałem. Wyszły dwukrotność ceny używek - które wystarczają na jeden sezon. Tak więc polecam te Micheliny

Ocena: 5
Pitt1618 napisał(a):

Szybka trasa do Szwajcarii w deszczu - żadnych zastrzeżeń, cicho, komfortowo, pewnie. Teren - 2, trzeba uzupełnić, a nie testowane (nie brać pod uwagę).

Ocena: 5

Etykieta Michelin Latitude Sport 3 dla rozmiaru 225/55 R19 99V

C
A
70 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Michelin Latitude Sport 3 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony