Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin LATITUDE TOUR HP

Michelin LATITUDE TOUR HP - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Michelin LATITUDE TOUR HP to letni model klasy premium, stworzony przez światowej klasy producenta. Łączy w sobie najwyższą jakość wykonania, doskonałe parametry oraz wyjątkową trwałość, dzięki czemu cieszy się dużym powodzeniem wśród bardziej wymagających kierowców. Do najważniejszych zalet tego ogumienia należą:

  •     wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i zużycie,
  •     skuteczne odprowadzanie wody, minimalizujące ryzyko aquaplaningu,
  •     doskonały poziom bezpieczeństwa oraz komfortu podczas jazdy.

Opony Michelin LATITUDE TOUR HP

Opony Michelin LATITUDE TOUR HP to produkt dedykowany do SUVów i samochodów terenowych, wyposażonych w napęd na cztery koła. Dzięki swoim wszechstronnym właściwościom sprawdzą się zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i podróżowania po nieutwardzonym terenie. Oferowane w rozmiarach od 16 do 21 cali, pasują do większości dużych wersji pojazdów, gwarantując optymalne parametry przez cały okres ich użytkowania.

Model Michelin LATITUDE TOUR HP brał udział w dwóch testach letniego ogumienia, zorganizowanych 2017 roku. W pierwszym z nich organizacja ACE oceniała wymiar 215/60 R17, przyznając wersji LATITUDE TOUR HP ostatnią z 11 dostępnych pozycji. W tym samym roku ADAC skontrolował także rozmiar 215/65 R16, który uplasował się na 14 z 15 możliwych miejsc.

Opinie o Michelin LATITUDE TOUR HP podkreślają rewelacyjne parametry tego ogumienia, głównie ponadprzeciętną wytrzymałość. Model ten sprzyja oszczędności paliwa, a dodatkowo nie generuje nadmiernego hałasu, podnosząc komfort podróżowania. Doskonale trzyma się w zakrętach, jest stabilny i szybko reaguje na ruchy kierownicą, pozwalając na bezpieczne przemieszczanie się na suchej i mokrej nawierzchni. Dobrze radzi sobie zarówno na asfaltowej szosie, jak i na szutrowej drodze w umiarkowanie trudnym terenie.

Bieżnik Michelin LATITUDE TOUR HP


W oponach Michelin LATITUDE TOUR HP zastosowano symetryczny bieżnik, odpowiedzialny za harmonijne osiągi w każdych warunkach. Nowoczesna technologia Terrain-proof sprawia, że jest on wyjątkowo odporny na przebicie, przecięcie i ścieranie. Trójwymiarowe lamele BDS oraz system Variable Geometry optymalizuje poziom bezpieczeństwa i komfort podróżowania oraz wytrzymałość na wysoką masę pojazdu. Dopracowane kanały skutecznie odprowadzają płyny spod czoła opony, zapobiegając poślizgom wodnym. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom model ten nie wytwarza nadmiernego hałasu i oporów toczenia oraz zapewnia doskonałą przyczepność, niezależnie od typu nawierzchni.

Bieżnik Michelin LATITUDE TOUR HP

Opinie o oponieMichelin LATITUDE TOUR HP


Etykieta Michelin LATITUDE TOUR HP dla rozmiaru 215/60 R16 95 H

C
C
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Efektywność paliwowa - Model Michelin LATITUDE TOUR HP uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony