Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Pilot Alpin 5

Michelin Pilot Alpin 5 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Michelin Pilot Alpin 5 to opony na sezon zimowy, które należą do klasy premium. Wyprodukowane przez jeden z największych koncernów na świecie, łączy w sobie wysoką jakość wykonania oraz doskonałe osiągi, doceniane przez wielu kierowców. Do najważniejszych zalet tego modelu należą:

  • skuteczne osuszanie opony z wody, śniegu i błota,
  • odpowiednia elastyczność w skrajnych temperaturach,
  • wysoka trwałość i odporność na uszkodzenia.

Opony Michelin Pilot Alpin 5

Opony Michelin Pilot Alpin 5 to doskonała propozycja dla najbardziej wymagających kierowców. Są one dostosowane do samochodów osobowych wysokiej klasy, wyposażonych w felgi o rozmiarze od 16 do 21 cali. Sprawdzą się zwłaszcza wśród kierowców, preferujących szybki i agresywny styl jazdy, poruszających się w sportowych modelach o dużej mocy.

Michelin Pilot Alpin 5 dotychczas nie został sprawdzony w żadnych testach opon zimowych, prowadzonych przez stowarzyszenia motoryzacyjne. Uzyskał on jednak symbol Three Peak Mountain Snow Flake, nadawany oponom spełniającym rygorystyczne, unijne normy pod względem przyczepności na śniegu.

Opinie o Michelin Pilot Alpin 5 jako jego główną zaletę wskazuja doskonałe osiągi na śniegu i lodzie. Nie generuje on poślizgów – nawet przy większych prędkościach oraz w trakcie pokonywania ostrzejszych zakrętów. Pozwala na precyzyjne manewry oraz jest wyjątkowo trwały, co sprzyja przedłużonej eksploatacji. Sprawdzi się w wysokim śniegu oraz na oblodzonej nawierzchni, zapewniając odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo w trudnych warunkach. Dodatkowo jest on wyjątkowo cichy, co wyróżnia ją spośród innych modeli zimowego ogumienia.

Opony Michelin Pilot Alpin 5 będą dobrym wyborem dla kierowców:

  • poszukujących wysokiej jakości ogumienia na najtrudniejszą, zimową aurę,
  • wymagających skutecznego odprowadzania wody i błota spod czoła bieżnika,
  • zwracających uwagę na wysoką trwałość i nośność opony.

Bieżnik Michelin Pilot Alpin 5


W modelu Michelin Pilot Alpin 5 producent zastosował symetryczny wzór bieżnika, który doskonale radzi sobie ze zmienną, zimową pogodą. Optymalnie dopracowane rowki dobrze odprowadzają wodę, zapobiegając poślizgom. Bieżnik istotnie wpływa na pewność prowadzenia i wysoką stabilność, skutecznie podnosząc bezpieczeństwo w trakcie podróży. Nowoczesna mieszanka z polimerami gwarantuje maksymalną przyczepność na każdej nawierzchni, a obniżone opory toczenia pozwalają zmniejszyć spalanie paliwa. Dodatkowym atutem jest atrakcyjny wygląd opony, podnoszący ogólną prezencję samochodu.

Bieżnik Michelin Pilot Alpin 5

Opinie o oponieMichelin Pilot Alpin 5


Etykieta Michelin Pilot Alpin 5 dla rozmiaru 205/55 R17 91 H

C
B
68 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę B, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - Model Michelin Pilot Alpin 5 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 68dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
1 Test opon zimowych ADAC 2020 w rozmiarze 235/55 R17

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony