Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Pilot Sport 4

Michelin Pilot Sport 4 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Michelin Pilot Sport 4 to nowoczesny model klasy premium, zaprojektowany przez jednego z największych na świecie producentów. Oferuje maksymalne osiągi i komfort użytkowania, które zapewniły mu doskonałe noty w wielu specjalistycznych rankingach. Do jego najważniejszych zalet należą:

  • stabilność i przewidywalność na każdym typie nawierzchni,
  • precyzyjne i ekspresowe reakcje na ruchy kierownicy,
  • skuteczne odprowadzanie wody, wpływające na znakomitą przyczepność i zniwelowane ryzyko aquaplaningu.

Opony Michelin Pilot Sport 4

Letnie ogumienie Michelin Pilot Sport 4 to najlepszy wybór dla wymagających posiadaczy sportowych samochodów, którzy chcą w pełni korzystać z ich osiągów nawet przy gorszej pogodzie. Model ten jest oferowany w rozmiarach od 16 do 21 cali, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo nawet w przypadku dynamicznej jazdy.

Testy opon Michelin Pilot Sport 4 odbywały się 18 razy na przestrzeni lat 2016-2020. Omawiany model zwyciężył w nich aż 11 razy. Wśród najważniejszych ocen warto wymienić notę wzorową, przyznaną przez Auto Bild w 2011 roku dla wymiaru 245/40 R18, w 2019 roku dla wersji 225/45 R17 oraz w 2020 dla modelu 245/45 R18. Pilot Sport 4 został także wielokrotnie wyróżniony jako szczególnie polecany przez organizacje TCS, OAMTC, Auto, Motor und Sport czy Sport Auto.

Opinie o Michelin Pilot Sport 4 podkreślają, że jest to rewelacyjna opona do dynamicznej i agresywnej jazdy, która zapewnia najwyższą precyzję prowadzenia i doskonałą trakcję. Świetnie sprawuje się na suchej i mokrej drodze, gwarantuje efektywne hamowanie, a dzięki optymalnej twardości perfekcyjnie trzyma się w zakrętach. Jest stosunkowo cicha, a użytkowana w rozsądny sposób – zachowuje trwałość i estetyczny wygląd przez długi czas.

Opony Michelin Pilot Sport 4, będące następną wersji Pilot Sport 3, to najlepszy wybór dla osób:

  • poszukujących ogumienia o maksymalnych parametrach, dedykowanego do sportowej jazdy,
  • wymagających doskonałej przyczepności i skróconej drogi hamowania w każdych warunkach,
  • chcących nabyć trwałe i odporne na uszkodzenia opony, które nie stracą swych osiągów wraz z upływem czasu.

Bieżnik Michelin Pilot Sport 4


Maksymalne korzyści z użytkowania modelu Pilot Sport 4 wynikają ze starannie dopracowanej budowy jego asymetrycznego bieżnika. Liczne nacięcia i duże rowki obwodowe skutecznie osuszają oponę, a technologia Dynamic Response zapewnia precyzyjne reakcje na ruchy kierownicy. Bieżnik natychmiastowo dopasowuje się do typu nawierzchni, a zwiększona powierzchnia styku z jezdnią poprawia stabilność i przyczepność. Nowoczesna mieszanka z elastomerami i krzemionką jest wyjątkowo trwała, zwiększając odporność na uszkodzenia i ścieranie oraz optymalizując najważniejsze parametry tego ogumienia.

Bieżnik Michelin Pilot Sport 4

Opinie o oponieMichelin Pilot Sport 4


Etykieta Michelin Pilot Sport 4 dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
1 Test opon letnich Autobild 2019 w rozmiarze 225/45 R17
2 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 225/40 R18
3 Test opon letnich 2020 Autobild w rozmiarze 245/45 R18

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony