Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Pilot Sport 4 S

Michelin Pilot Sport 4 S - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Michelin Pilot Sport 4 S to model letni, stworzony przez francuskiego producenta najwyższej klasy opon. Dzięki przynależności do segmentu premium gwarantuje on maksymalne osiągi, umożliwiając bezpieczne i komfortowe podróżowanie w każdych warunkach. Najważniejsze cechy tego modelu to między innymi:

  • doskonała przyczepność i skrócone hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni,
  • precyzyjne reagowanie na ruchy kierownicy,
  • równomierny nacisk na podłoże, który zapobiega spadkowi osiągów wraz z upływem czasu.

Opony Michelin Pilot Sport 4 S

Opony Michelin Pilot Sport 4 S to najwyższej klasy produkt, który przeznaczony jest do samochodów sportowych i luksusowych pojazdów osobowych o wysokiej mocy silnika. W sprzedaży dostępne są rozmiary od 18 do 22 cali. Dzięki doskonale dopracowanym parametrom, gwarantują one świetne osiągi, docenione przez użytkowników i ekspertów motoryzacyjnych.

Testy opon Michelin Pilot Sport 4 S miały miejsce w latach 2017-2019. W 2017 roku Car and Driver przyznał wymiarowi 245/40 R18 najwyższą lokatę spośród pięciu ocenianych modeli. W 2018 roku pierwsze miejsce Pilot Sport 4 S otrzymał trzykrotnie: w sprawdzianie Auto Bild wymiaru 245/30 R20, teście Sport Auto rozmiaru 265/35 R19 oraz rankingu EVO wersji 235/35 R19. W pozostałych konkurencjach oponie tej przyznano drugą i trzecią lokatę.

Opinie o Michelin Pilot Sport 4 S podkreślają jego nadzwyczajne parametry w zakresie przyczepności, stabilności i skrócenia drogi hamowania. Opony te są wyjątkowo komfortowe, a dzięki atrakcyjnemu wyglądowi – podnoszą ogólną prezencję samochodu. Na uwagę zasługuje także szybkie i skuteczne odprowadzanie wody, minimalizujące ryzyko aquaplaningu.
Opony Michelin Pilot Sport 4 S to najlepszy wybór dla użytkowników:

  • samochodów o dużej mocy, preferujących sportowy i agresywny styl jazdy,
  • wymagających nadzwyczajnej prędkości na suchej i mokrej drodze,
  • zwracających uwagę na dobry wygląd ogumienia i jakość użytych materiałów.

Bieżnik Michelin Pilot Sport 4 S


Michelin Pilot Sport 4 S został wyposażony w asymetryczny bieżnik, odpowiedzialny za maksymalne parametry w każdych warunkach pogodowych. Jego zewnętrzna strona z hybrydowym elastomerem gwarantuje najwyższą przyczepność na suchej nawierzchni, a wewnętrzna część z krzemionką skutecznie odprowadza wodę, skracając drogę hamowania w czasie deszczu. Dodatkowo wysoka reaktywność bieżnika zapewnia precyzyjną reakcję na ruchy kierownicą, podwyższając komfort i bezpieczeństwo podróży niezależnie od aury i stanu nawierzchni.

Bieżnik Michelin Pilot Sport 4 S

Opinie o oponieMichelin Pilot Sport 4 S


Etykieta Michelin Pilot Sport 4 S dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony