Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Pilot Sport Cup Plus

Michelin Pilot Sport Cup Plus - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Michelin Pilot Sport Cup Plus


Bieżnik Michelin Pilot Sport Cup Plus

Opinie o oponieMichelin Pilot Sport Cup Plus


Etykieta Michelin Pilot Sport Cup Plus dla rozmiaru 265/30 R19 89 Y

F
E
75 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Michelin Pilot Sport Cup Plus uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria E oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - 75dB oznacza, że opona generuje stosunkowo wysoki poziom hałasu podczas pracy. Obniżać to może komfort jazdy, jednak nawet najwyższy wskaźnik opony dopuszczonej do sprzedaży, nie przekracza powszechnie obowiązującej normy.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
3 Test opon letnich "Sport Auto" 2012 w rozmiarze 235/35 R19 i 295/35 R19

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony