Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Pilot Super Sport

Michelin Pilot Super Sport - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Michelin Pilot Super Sport to opony letnie, cieszące się uznaniem zarówno kierowców o umiarkowanym stylu jazdy, jak i miłośników szybkiego i agresywnego kierowania samochodem. Model pochodzi od renomowanego producenta, oferującego bezawaryjne opony o maksymalnych osiągach. Główne zalety ogumienia Michelin Pilot Super Sport to:

  • skrócona droga hamowania, znacznie podnosząca bezpieczeństwo,
  • stabilność i przewidywalność na każdym podłożu,
  • powolne i równomierne zużycie bieżnika.

Opony Michelin Pilot Super Sport

Letnie opony Michelin Pilot Super Sport klasy premium są w szczególności dedykowane dla samochodów sportowych i tuningowanych, oferujących bardzo wysokie osiągi. Model ten jest fabrycznie montowany w Fordzie Focusie RS, sportowym hatchbacku często biorącym udział w wyścigach.

Testy opon Michelin Pilot Super Sport miały miejsce w latach 2014-2016. W 2014 roku, Auto Bild Sportcars, sprawdzając model w rozmiarze 255/40 R19, przyznał mu ocenę dobrą. Rok później ten sam ekspert motoryzacyjny testował także wymiar 255/35 R19, uznając go za wzorowy. W roku 2016 Auto Bild Sportcars wziął pod lupę opony 255/35 R20, nadając im notę dobrą i 3 miejsce w rankingu.

Opony te są przeznaczone na felgi o rozmiarach od 17 do 23 cali. Pomimo iż nie należą one do najtańszych, opinie o Michelin Pilot Super Sport wskazują, że są one warte swojej ceny. Kierowcy wymieniają takie zalety jak doskonała przyczepność na suchym i mokrym podłożu, niezależnie od rodzaju nawierzchni. Według użytkowników nie generują one nieprzewidzianych poślizgów w trakcie pokonywania zakrętów czy podczas dużych prędkości. Kolejnym ich plusem jest bardzo powolne zużywanie się, dzięki czemu właściwości zachowywane są przez cały okres użytkowania.

Opony Michelin Pilot Super Sport będą doskonałym wyborem dla kierowców:

  • o sportowym, dynamicznym i agresywnym stylu jazdy,
  • posiadających mocne samochody o wysokich osiągach,
  • wymagających precyzyjnego i niezawodnego zachowania ogumienia.

Bieżnik Michelin Pilot Super Sport


W modelu tym zastosowano asymetryczny bieżnik, dopasowujący się do każdego rodzaju warunków na drodze. Opasanie TWARON wpływa na równomierność nacisku na podłoże, zapewniając wysoką przyczepność i stabilność przy bardzo dużych prędkościach. Michelin, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu, opracował także system BI-COMPOUND, polegający na użyciu dwóch różnych mieszanek gumowych w wewnętrznej i zewnętrznej strefie bieżnika. Ma on wpływ na podwyższoną równowagę oraz zachowanie maksymalnych osiągów, niezależnie od długości eksploatacji opony.

Opinie o oponieMichelin Pilot Super Sport


Jerzy Jankowski napisał(a):

Bardzo dobra przyczepność. Silnik po tuningu – około 300KM a mimo to trudno zerwać przyczepność. Świetnie trzyma na zakrętach.

Ocena: 6
Matty napisał(a):

Świetne opony, dały mojemu Golfowi GTI więcej przyczepności na mokrej nawierzchni. Wygląda świetnie po nabłyszczeniu jeżeli zwracacie uwagę na detale samochodu.

Ocena: 5
Mo napisał(a):

Doskonała przyczepność na drodze i torze, świetnie je czuć, nie do pokonania

Ocena: 6
S warner napisał(a):

Doskonałe opony, sprawdzają się naprawdę dobrze, zwłaszcza pod dużym ciśnieniem i podczas jazdy z dużą prędkością szczególnie, że insygnia to ciężki samochód

Ocena: 6
Aleksander napisał(a):

Zawsze kupuje opony najwyższego segmetu. Jestem osoba wymagającą. Powyższe opony bardzo dobrze sprawdzają sie na mokrej jak i suchej nawierzchni są godne polecenia.

Ocena: 5
John O napisał(a):

Półka wyżej od obecnej konkurencji w tej dziedzinie, Eagle F1 (GSD2 / GSD3), Mich PS2 / PS3 lub Cont SS5 . Doskonała opona, która działa bardzo dobrze w warunkach wysokiej wydajności, zarówno na drodze i podczas okazjonalnej jazdy na torze. Stopień zużycia jest niski

Ocena: 6
Craig napisał(a):

Świetna na upalne dni można poczuć jak opony wgryzają się w asfalt. Również dobre na mokrej nawierzchni, zrobiłem około 2500 mil i nie wydają się zużywać zbyt szybko.

Ocena: 5
Kesti napisał(a):

Niesamowita opony, najlepsze jakie kiedykolwiek miałem,a miałem ich sporo. Super przyczepność na mokrym i na suchym, bardzo dobre prowadzenie. Polecam wszystkim co lubią szybko pojeździć.

Ocena: 6
Spanky napisał(a):

Zużywają się równomiernie, są komfortoe i dają doskonałą przyczepność – jak przyklejone na suchej. Są drogie ale dostajesz to za co płacisz i pocieszające jest to, że zatrzymają się szybko jeżeli będziesz tego potrzebował.

Ocena: 5
Mirko napisał(a):

Opona bardzo komfortowa, mieciutka i cicha. Jestem zachwycony. Trzyma się drogi w 100% i jeszcze nigdy mnie nie zawiodła

Ocena: 5

Etykieta Michelin Pilot Super Sport dla rozmiaru 205/40 R18 86 Y

F
A
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Charakteryzuje się doskonałymi parametrami na mokrej nawierzchni. Skrócona droga hamowania i wyśmienita przyczepność zostały docenione przez organy kontrolne. Produkt uzyskał świetną notę A, która plasuje go w ścisłej światowej czołówce.
  • Efektywność paliwowa - ModelMichelin Pilot Super Sport posiada bardzo niską kategorię F efektywności paliwowej. Opona nie powoduje obniżenia poziomu spalania ani emisji zanieczyszczeń. Produkty o niskiej kategorii często charakteryzują się nieco lepszą przyczepnością, ale są o wiele mniej ekonomiczne.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
1 Test opon letnich "Sport Auto" 2011 w rozmiarze 245/40 R18
1 Test opon letnich "Tirerack" 2011 w rozmiarze 225/45 R17
2 Test opon letnich "Auto Bild Performance" 2015 w rozmiarze 275/35 R19
2 Test opon letnich "Auto Review" 2014 w rozmiarze 255/40 R19 i 285/35 R19
4 Test opon letnich "Sport Auto" 2012 w rozmiarze 235/35 R19
6 Test opon letnich "Autoreview" 2011 w rozmiarze 235/35 R19

Ocena klientów


6/6

Zobacz również opony