Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin X Ice Xi3

Michelin X Ice Xi3 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Michelin X Ice Xi3


Bieżnik Michelin X Ice Xi3

Opinie o oponieMichelin X Ice Xi3


Rzymek napisał(a):

Opony naprawdę godne polecenia! Podczas wyjazdu w góry spisywały się naprawdę dzielnie!!! Mimo automatycznej skrzyni biegów nie było żadnych problemów z trakcją!

Ocena: 6
stanley napisał(a):

Nie polecam. Na mokrym tragedia. Na sniegu nienajgorzej ale porównawczy do Pirelli Carving to tragedia. Pirelli pod każdym względem lepsza.

Ocena: 4

Etykieta Michelin X Ice Xi3 dla rozmiaru 175/65 R15 88 T

F
E
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Michelin X Ice Xi3 posiada bardzo niską kategorię F efektywności paliwowej. Opona nie powoduje obniżenia poziomu spalania ani emisji zanieczyszczeń. Produkty o niskiej kategorii często charakteryzują się nieco lepszą przyczepnością, ale są o wiele mniej ekonomiczne.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
16 Test opon letnich "Test World" 2014 w rozmiarze 205/55 R16

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony