Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nexen Winguard Snow G WH2

Nexen Winguard Snow G WH2 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Nexen Winguard Snow'G WH2 to opony przeznaczone do szybszej i bardziej dynamicznej jazdy. Doskonale nadają się do jazdy na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Pozwala rozpędzać się nawet do 210 kilometrów na godzinę. Jednocześnie jej indeks nośności zbliżony jest do konkurencyjnych produktów i wynosi około 615 kilogramów.

Test opony wykazał, że zimowe opony Nexen Winguard Snow'G WH2 doskonale sprawdzają się na śniegu, jak i błocie pośniegowym. Dodatkowe atuty to bieżnik kierunkowy i konkurencyjna cena.

Bieżnik Nexen Winguard Snow G WH2


Bieżnik Nexen Winguard Snow G WH2

Opinie o oponieNexen Winguard Snow G WH2


Etykieta Nexen Winguard Snow G WH2 dla rozmiaru 205/55 R16 91H

E
C
70 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Nexen Winguard Snow G WH2 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.