Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Nokian Powerproof

Nokian Powerproof - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Nokian Powerproof to letnie ogumienie klasy premium. Zostały zaprojektowane przez fińskiego producenta z ponad 100-letnim doświadczeniem, znanego z takich modeli, jak Wetproof czy WR D3. Omawiane opony gwarantują najwyższe osiągi w ekstremalnych warunkach, a wśród ich najważniejszych zalet warto wymienić:

  • skuteczne odprowadzanie wody, minimalizujące ryzyko poślizgów,
  • zwiększoną precyzję prowadzenia,
  • wydłużoną trwałość użytej do produkcji mieszanki.

Opony Nokian Powerproof

Opony Nokian Powerproof to propozycja dedykowana dla kierowców samochodów sportowych o dużej mocy silnika. Są dostępne w rozmiarach od 17 do 20 cali. Ich doskonałe parametry są efektem 4-letniej pracy specjalistów oraz wymagających kontroli, jakim zostało poddane przedstawiane ogumienie.

Testy opon Nokian Powerproof były prowadzone na przestrzeni lat 2019-2020. W 2019 roku miał miejsce ranking magazynu Auto Express, sprawdzającego model 235/50 R18 oraz konkurencja Auto Bild Allrad dla rozmiaru 225/55 R18. Powerproof wyróżnił się w nich zrównoważonymi osiągami na suchych i mokrych nawierzchniach. Rok później w teście Sport Auto wymiaru 245/35 R19 omawiany model - prócz doskonałych parametrów w każdych warunkach pogodowych - wykazał także niskie opory toczenia, wpływające na wygodę i ekonomię podróżowania.

Opinie o Nokian Powerproof potwierdzają wyniki testów zrealizowanych przez specjalistów. Użytkownicy chwalą doskonałą przyczepność i skróconą drogę hamowania – zarówno w czasie upalnych dni, jak i obfitych opadów. Opony są bezpieczne i przewidywalne podczas gwałtownych manewrów i poruszania się z dużą prędkością. Zapewniają ciche i komfortowe użytkowanie, a przy rozsądnej eksploatacji – ich bieżnik ściera się powoli i równomiernie.

Ogumienie Nokian Powerproof będzie właściwym zakupem dla kierowców, którzy:

  • poszukują kompletu na lato nadającego się do dynamicznej, agresywnej jazdy,
  • zwracają dużą uwagę na przyczepność i skuteczne odprowadzanie wody,
  • wymagają niskich oporów toczenia, które sprzyjają oszczędności paliwa.

Bieżnik Nokian Powerproof


W modelu Nokian Powerproof zastosowano asymetryczny bieżnik, który doskonale sprawdza się w zróżnicowanych warunkach sezonu letniego. Wzmocnione zewnętrzne barki i centralne rowki zapewniają doskonałą komunikację na linii kierownica-opony, zwiększającą precyzję prowadzenia. Środkowe żebra i zewnętrzne nacięcia skutecznie usuwają wodę, gwarantując przyczepność i stabilność w trudniejszych warunkach. Dwa rodzaje gumowych mieszanek wydłużają trwałość bieżnika, zwiększają przyleganie do nawierzchni oraz ograniczają opory toczenia, istotne dla komfortu podróżowania.

Bieżnik Nokian Powerproof

Opinie o oponieNokian Powerproof


Etykieta Nokian Powerproof dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)
5 Test opon letnich Gute-Fahrt 2019 w rozmiarze 225/40 R18
2 Test opon letnich Autobild 2019 w rozmiarze 225/55 R17
11 Test opon letnich ADAC 2020 w rozmiarze 225/40 R18
8 Test opon letnich 2020 Autobild w rozmiarze 245/45 R18

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony