Nokian WR D4

Nokian WR D4

Nokian WR D4 to opona zimowa zaliczana do klasy premium, przystosowana do trudnych warunków na drodze. Przez swoją doskonałą przyczepność gwarantuje bardzo wysokie bezpieczeństwo jazdy. Za sukces odpowiadają zoptymalizowane lamele, ostre skosy na bokach barku oraz specjalna mieszanka kauczukowa z dodatkiem oleju rzepakowego, z której wykonano bieżnik. Bardzo dobre osiągi w warunkach zimowych to zasługa zastosowanej technologii Steering Precision Rib. Tajemnica tkwi w specjalnej konstrukcji opony z masywnym żebrem centralnym oraz krótszymi (od typowo stosowanych) lamelami. Problemem nie jest także aquaplaning, bowiem specjalnie polerowane rowki oraz kolejna technologia Slush Blower zapewniają skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego.

Kolejnym elementem wpływającym korzystanie na komfort jazdy jest niski poziom generowanego hałasu. Wibracje i dźwięki, jakie generuje opona przez kontakt z podłożem są tłumione przez wprowadzenie w strefę pomiędzy boczną ścianą a bieżnikiem specjalnej mieszanki kauczukowej pochłaniającej dźwięk.

W modelu Nokian WR D4 zadbano również o ekonomie. Opona klasy Premium należy do droższych, dlatego inwestując w nią kierowca zyskuje pewność, że będzie mu służyła długo. To efekt odpornej na ścieranie i rozrywanie mieszanki kauczukowej. Model wyróżniają też niższe opory toczenia.

Opinie o oponie Nokian WR D4

Aktualnie nie posiadamy opinii o tej oponie.

Opona w testach:

© 1998-2017 testyopon.pl