Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online
Vredestein Sportrac 5

Vredestein Sportrac 5 - test opony

Opony Vredestein Sportrac 5 to następca znanego wcześniej modelu Vredestein Sportrac 3, z przeznaczeniem na sezon letni. Jak już sam wyraz "Sportrac" w nazwie sugeruje, dedykowane są do jazdy samochodami osobowymi, które cechują się wyższymi osiągami. Co jest równoznaczne z tym, że jedną z najważniejszych cech charakterystycznych dla opon Vredestein Sportrac 5 są znakomite osiągi podczas szybkiej jazdy.

Opony Vredestein Sportrac 5 poza tym cechują się:

  • doskonałą przyczepnością podczas jazdy
  • znakomitą sterownością
  • krótką drogą hamowania na zróżnicowanej nawierzchni - zarówno suchej jak i mokrej.

Pracę nad oponami Vredestein Sportrac 5 wykonywane były przy udziale znanego włoskiego studia Giugiaro, powstałego pół wieku temu i cieszącego się wielkim uznaniem w branży motoryzacyjnej. Ich projekty uznawane są za jedne z najlepszych dostępnych na rynku. Taka współpraca holenderskiej firmie Vredestein mogła wyjść tylko na plus, a potwierdzeniem tej tezy bez wątpienia są opony Vredestein Sportrac 5, które zbierają bardzo przychylne opinie i w porównaniu do swojej poprzedniej wersji, zanotowały znaczny postęp praktyczne w każdym aspekcie. Potwierdzeniem tego są świetne opinie Vredestein Sportrac. Osoby, które testowały bądź używały tego modelu opon zgodnie z przeznaczeniem producenta, w znacznej większości potwierdzają cechy charakterystyczne dla Vredestein Sportrac 5, a więc przede wszystkim znakomitą przyczepność i kontrolę podczas jazdy na zróżnicowanej nawierzchni. Warto zauważyć, że użytkownicy tego modelu opon doceniają bardzo niski opór toczenia oraz bardzo wygodną i cichą pracę podczas jazdy, co jest bardzo dużą zaletą zwłaszcza gdy auta rozwijają wyższe prędkości. Dodać należy również to, że opony Vredestein Sportrac 5 mają opinie opon przyjaznym środowisku. Zmniejszony opór toczenia przekłada się bezpośrednio na mniejsze zużycie paliwa oraz zmniejszoną emisję CO2 do atmosfery, co jednoznacznie pozwala zaklasyfikować ten model do opon przyjaznych dla środowiska.
Podsumowując można stwierdzić, że opony Vredestein Sportrac 5 będą doskonałym wyborem dla osób, szukających opon:

  • które nawet przy zwiększonych osiągach podczas jazdy, zachowają stosunkowo dobry stosunek zużycia paliwa
  • które świetnie się sprawdzą podczas jazdy w nieprzewidywalnych warunkach (jezdnia mokra jak i sucha)
  • które charakteryzują się znakomitą sterownością i zwiększają komfort jazdy
  • które przy konieczności nagłego hamowania, powinny zapewnić jego krótką drogą nawet przy śliskich nawierzchniach.

Bieżnik Vredestein Sportrac 5


Bieżnik opon Vredestein Sportrac 5 jest asymetryczny przez co jego powierzchnia cechuje się równo rozłożonym naciskiem powierzchniowym przy jednoczesnym zachowaniu niskiego przepływu powietrza. Taka charakterystyka bieżnika przekłada się na najważniejsze zalety opon Vredestein Sportrac 5 jak: znakomitą sterowność oraz komfort jazdy i bardzo dobrą przyczepność na zróżnicowanej nawierzchni. Kolejną ważnym aspektem dotyczącym bieżnika w oponach holenderskiej firmy są cztery rowki umiejscowione na krawędzi opony, które są odpowiedzialne za odprowadzanie nadmiaru wody - należy przyznać, że podczas testów można było zauważyć, że wspomniane cztery główne rowki wraz z wieloma mniejszymi pomocniczymi rowkami świetnie wywiązują się z powierzonego zadania i w sposób wzorowy odprowadzają nawet znaczną ilość wody. Warto również wspomnieć o bardzo dobrym rozmieszczeniu klocków na bieżniku, czego efektem jest redukcja emisji hałasu oraz jedna z większych zalet opon Vredestein Sportrac 5, a więc krótka droga hamowania. Nie można zapomnieć o technologii HTS czyli Handling Tuned Sidewall, która nadaje całej oponie sportowego charakteru, ze względu na wzmocnioną konstrukcję samej opony oraz sztywny bark, który przy agresywnej jeździe, zwiększa właściwości przyczepne oraz odpowiedzialny jest za właściwą stabilność.
Opony Vredestein Sportrac 5 będą doskonałym wyborem dla osób szukających opon klasy premium, które cenią komfort jazdy przy dobrym poziomie zużycia paliwa oraz są bezkompromisowe podczas dynamicznej jazdy.

Bieżnik Vredestein Sportrac 5

Etykieta Vredestein Sportrac 5 dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

C
B
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Vredestein Sportrac 5 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opinie o oponieVredestein Sportrac 5