Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon całorocznych "Auto Motor i Sport" 2016 w rozmiarze 215/60 R17

Opony całoroczne

Przechowywanie i wymiana opon sezonowych – letnich na zimowe i odwrotnie – bywa kłopotliwe. Chcąc uniknąć tych niedogodności, możesz zainwestować w opony całoroczne, które łączą w sobie cechy jednych i drugich i w polskim klimacie stanowią propozycję niewątpliwie wartą rozważenia. Rozpatrzmy wobec tego, który model opon całorocznych jest najlepszy.

Test Auto Motor Sport

Do testowania opon całorocznych użyto auta Opel Mokka. Na torze Contidrom sprawdzano m.in. działanie opon na mokrej nawierzchni, przyczepność na zakrętach na nawierzchni suchej, zachowanie w warunkach zimowych (m.in. droga hamowania na oblodzonym asfalcie) czy efektywność paliwową. Wyniki testów zostały opublikowane 15.09.2016.

Zwycięzcami testu okazały się opony Goodyear Vector 4Seasons Gen-2, uzyskując wynik 8,1 pkt. Na kolejnych stopniach podium uplasowały się Michelin CrossClimate (7,9 pkt) oraz Nokian Weatherproof. Trzy najlepsze modele okazały się bezkonkurencyjne, czwarte miejsce zajęły zaś opony Vredestein Quatrac 5, jednak zdobyły zaledwie 6,9 pkt – wypadły więc w testach znacznie słabiej. Wszystkie wymienione modele oprócz zwycięzcy testów otrzymały ocenę „warunkowo godne polecenia”.

Zwycięzca testu
Goodyear Vector 4Seasons Gen-2

Jeśli nie przekonują Cię przetestowane opony, możesz poszukać zamienników w innych rozmiarach. Każdy model samochodu posiada alternatywy, które można założyć - zmiana może wpłynąć na właściwości jezdne i pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli nie wiesz, jakie odpowiadają Twojemu modelowi, sprawdź zamienniki opon dla rozmiaru 215/60 R17.