Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon zimowych ADAC 2016 w rozmiarze 185/65 R15 T

Opony zimowe

Zima co roku zaskakuje kierowców, a zmienne, niekorzystne warunki atmosferyczne doprowadzają do wielu kolizji, wypadków i stresujących sytuacji na drogach. Właśnie dlatego należy zawczasu zainteresować się wymianą opon na wariant zimowy.

Test ADAC opon 185/65 R15 T

Tradycyjnie już możemy liczyć na wiarygodne i kompleksowe wyniki testu organizacji ADAC, która tym razem wzięła pod lupę opony w rozmiarze 185/65 R15 T, czyli format doskonale znany posiadaczom takich aut jak Fiat Punto, Dacia Logan czy Opel Corsa.

Zwycięzcy rankingu opon zimowych

Na czele rankingu znalazły się dwa modele, które uznano za „dobre” – na pierwszym miejscu Goodyear UltraGrip 9, na drugim Michelin Alpin A4. Najlepsza propozycja okazała się bezkonkurencyjna w niemal wszystkich kategoriach testu – jazdy po suchej i mokrej nawierzchni, lodzie, a także śniegu. Opony te są również najbardziej ekonomicznie i posiadają najniższą emisje hałasu. Jedynie jeśli chodzi o odporność na zużycie, przewaga leży po stronie oferty Michelin.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajął produkt Nokian – WR D4. Pierwszą szóstkę uzupełniły „zadowalające” opony: Vredestein Snowtrac, Esa-Tecar Super Grip 9 oraz Hankook i*cept RS2 W452.

Konkurencja wśród czołowych producentów jest bardzo wyrównana i w wielu kategoriach różnice okazują się niewielkie. Podczas wyboru opon na zimę warto zestawić cenę z wynikami rankingu i zdecydować, który produkt sprawdzi się w trudnych warunkach najlepiej.

Zwycięzca testu
Goodyear UltraGrip 9