Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon zimowych ADAC 2019 w rozmiarze 185/65 R15 T

Opony zimowe

Zima zbliża się wielkimi krokami. Gdy średnia dobowa temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza, niezbędna będzie wymiana opon letnich na ogumienie zimowe. Wysokiej klasy modele na zimę zapewnią odpowiednią przyczepność i elastyczność w najcięższych warunkach. W 2019 automobilklub ADAC przeprowadził test opon zimowych 185/65 R15 T. W trakcie konkurencji sprawdzono 16 modeli, kontrolując je pod kątem zachowania na suchym i mokrym asfalcie, śniegu i lodzie, generowanego hałasu, wpływu na zużycie paliwa oraz trwałości mieszanki. Wybierając opony na zimę warto postawić na ogumienie, które zdobyło najlepsze noty w tym sprawdzianie.


Opony 185/65 R15 T są dedykowane do samochodów osobowych, poruszających się z prędkością do 190km/h. Będą pasować do takich pojazdów, jak Kia Ceed, Hyundai i30, Fiat Punto, Opel Astra czy Citroen Xsara Picasso.

Ranking opon zimowych według ADAC


Test ADAC 185/65 R15 T na pierwszym miejscu ulokował model Dunlop Winter Response 2. Wykazuje on niskie opory toczenia, dzięki czemu ograniczone są zużycie paliwa i szybkość ścierania się bieżnika. ADAC docenił także dobre zachowanie Dunlopa na śniegu i mokrym asfalcie, przyznając mu ocenę dobrą.


Na drugiej lokacie zobaczymy Klebera Krisalp HP 3, który również uzyskał dobrą notę. Model ten charakteryzuje się prawidłowym zachowaniem na suchym asfalcie oraz wolnym zużyciem bieżnika. Trzecie miejsce przypadło Pirelli Cinturato Winter, z podobnym wynikiem jak jego poprzednicy. Pirelli wyróżnił się dobrą trakcją na mokrym asfalcie, zachowując stabilne parametry również na śniegu i suchej drodze.


Zimowy test ADAC 2019 pokazuje, że opony o doskonałych parametrach znajdziemy zarówno w klasie premium, jak i nieco tańszym segmencie średnim.

Zwycięzca testu
Dunlop SP Winter Response 2