Opony Uniroyal

Logo Uniroyal

Kraj pochodzenia

Uniroyal to marka opon, której korzenie wywodzą się z Belgii. Od wielu lat firma jest jednak częścią znanego niemieckiego koncernu Continental z siedzibą główną w Hanowerze.

Historia

Historia Uniroyal wiąże się z niewielkim sklepem w Liege sprzedającym materiały gumowe. Założył go Oscar Englebert w 1868 roku. Firma swoje pierwsze opony wyprodukowała w 1894 roku. Były to opony do powozów konnych oraz rowerów. W 1898 roku przedsiębiorstwo Engleberta rozpoczęło produkcję pierwszych opon do samochodów (firma była pionierem przemysłu oponiarskiego nie tylko w Belgii, ale także we wszystkich krajach Beneluxu). Grupa Uniroyal powstała w 1958 roku po połączeniu belgijskiego zakładu O. Englebert Fils & Co.GmbH z koncernem amerykańskim. W 1979 roku zakład został przyłączony do koncernu Continental.

Uniroyal obecnie

Obecnie pod marką Uniroyal grupa Continental produkuje opony klasy średniej przystosowane do jazdy po mokrej nawierzchni. Posiadają one unikalny bieżnik, który ułatwia jazdę w deszczu. Firma produkuje nie tylko opony do samochodów osobowych, ale także do pojazdów ciężarowych. Marka Uniroyal jest jednym z głównych dostawców opon dla Forda.

Uniroyal - Testowane opony zimowe i letnie

Zobacz rownież

© 1998-2017 testyopon.pl