Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Opony Fulda

Logo Fulda

Kraj pochodzenia

Fulda to niemiecka firma produkująca opony do pojazdów osobowych, ciężarowych i dostawczych, które cieszą się dużym zaufaniem zarówno kierowców w swoim kraju, jak i na świecie.

Historia

Przedsiębiorstwo założono w 1906 roku w miejscowości Fulda nieopodal Frankfurtu. Założycielami firmy byli Gust Becker oraz Moritz Hasenclever. Początkowo firma produkowała opony do pojazdów konnych oraz wózków dla dzieci, następnie do rowerów i motocykli. Kolejnym krokiem była produkcja opon do samochodów osobowych. W 1915 roku do oferty dołączyły opony do pojazdów ciężarowych, które po I wojnie światowej zdobyły ogromną popularność w całej Europie.

Fulda obecnie

Obecnie marka Fulda należy do znanego amerykańskiego koncernu oponiarskiego Goodyear. Fulda posiada 13 fabryk i sprzedaje rocznie około 10 milionów opon. W jej ofercie dostępne są opony do aut osobowych różnych klas, pojazdów dostawczych i ciężarowych. Ich wyróżnikiem jest wykorzystanie nowoczesnych bieżników i specjalnych połączeń gumy zapewniających najwyższe bezpieczeństwo jazdy. Fulda od wielu lat współpracuje z koncernem produkującym samochody Maybach.