Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Opony Nokian

Logo Nokian

Kraj pochodzenia

Firma Nokian Tyres jest fińskim producentem opon. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w miejscowości Nokia położnej nad rzeką Nokianvirta. Marka jest jednym z liderów w swojej branży na rynkach skandynawskich.

Historia

Firma powstała w 1988 roku, ale bazuje na tradycji Fińskich Zakładów Gumowych, które działały na rynku już od roku 1898 i zasłynęły jako pierwszy światowy producent opon zimowych wyróżniających się profilami z grubszymi żebrami (1934 rok).

Nokian obecnie

Obecnie Nokian posiada fabryki w Finlandii oraz Rosji (Petersburg) słynące z bardzo nowoczesnych linii produkcyjnych. Firma produkuje opony do samochodów osobowych, ciężarowych, busów oraz rowerów. Opony Nokian zdobyły również ogromną popularność wśród producentów maszyn leśnych i przemysłowych. Ogumienie tego producenta jest wyposażeniem fabrycznym m.in. Forda Mondeo oraz niektórych Opli.
Firma słynie z bardzo wysokiej trwałości i odporności na trudne warunki atmosferyczne. Wizytówką marki nadal pozostają opony zimowe odporne na niskie temperatury. Są one testowane w Ivalo w Laponii (nieopodal koła podbiegunowego).