Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dayton D210

Dayton D210 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Bieżnik Dayton D210


Bieżnik Dayton D210

Opinie o oponieDayton D210


robet napisał(a):

super opona, gorąco polecam, doskonała zarówno na suchym jak i na mokrym (tnie kałuże jak piła), świetne trzymanie w zakręcie i prowadzenie na wprost, żadnego bicia nawet powyżej 200 km/h. Ogólnie żadnych słabych stron....

Ocena: 6
Bogdan napisał(a):

Cena do jakości jak najbardziej warto.

Ocena: 5
sly30 napisał(a):

Dwie rzeczy zwróciły moja uwage: po pierwsze świetnie się trzymają drogi na suchej nawierzchni, na zakrętach jak przyklejone a czasami lubię przycisnąć. Po drugie na mokrej nawierzchni należy uważać, kilka razy na skrzyżowaniu przy ruszaniu obróciło je w miejscu to nie jest poprawny efekt. Ale ogólnie super oponki na lato szczerze polecam za tą cenę. Przejeździłem na nich jeden sezon i nie żałuję zakupu.

Ocena: 4
jaanek7 napisał(a):

Oponki ogólnie b.dobre jak za tą cenę. Rewelacyjnie odprowadzają wodę nawet przy dużych opadach.

Ocena: 5
kursor napisał(a):

jestem zadowolony pierwszy kontakt z produktem ale nie ostatni

Ocena: 5
CARISMA napisał(a):

umiarkowanie ciche, ładne, dobrze się wyważają, trzymają kształt, równo sie ścieraja, generalnie za te pieniądze najlepsze oponki i już!

Ocena: 5
Ryszard napisał(a):

Opony zachowują się dobrze w każdych warunkach(na mokrym rewelacja!!!)...gdyby nie jedno ale...hałas,niestety są głośne.W Lanosie żony są Daytony D110 i są naprawdę ciche,natomiast D210 są głośne ,może nie jest to bardzo dokuczliwe ale słyszalne.Gdyby Daytony D110 występowały w indeksie predkości H to właśnie je by wybrał,także rewelacyjna opona ale też rewelacyjnie cicha.

Ocena: 5
Spider napisał(a):

Witam! Nigdy wcześniej nie miałem opon firmy Dayton. Nie wiedziałem czego się spodziewać, ale jestem bardzo zadowolony. Oponki bardzi ciche, pewnie prowadzą się po zakrętach i hamują. Nawet bardzo mokra jezdnia nie robi na nich wrażenia :-) W porównaniu z zimówkami spalanie spadło o 0,5l/100km. Co ciekawe za wcześnie zmieniłem opony i musiałem jechać w śnieżycy 300 kilometrów... dały radę o dziwo ;-)

Ocena: 5
manti napisał(a):

przy spokojnym stylu jazdy bardzo dobre - bardzo dobre

Ocena: 5
kacper napisał(a):

Opony kupiłem stosunkowo niedawno, zrobiłem na nich dopiero 4000 km trasa + miasto zakupiłem je z powodu przystępnej ceny i jestem pozytywnie zaskoczony. Prawdopodobnie kupię jeszcze raz opony tej firmy i na pewno na OPONEO.pl

Ocena: 5

Etykieta Dayton D210 dla rozmiaru 195/65 R15 91 H

F
C
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Wykazuje bardzo przeciętne zachowanie na mokrej nawierzchni. Ogumienie, które uzyskało notę F nie jest polecane na klimaty, w których występują częste opady deszczu.
  • Efektywność paliwowa - Model Dayton D210 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


5/6

Zobacz również opony