Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Dayton Touring 2

Dayton Touring 2 - test opony

Opony letnie Testy opon letnich | Kalkulator opon

Dayton Touring 2 jest oponą budżetową, przeznaczoną na sezon letni. Mimo dostępności w stosunkowo niskiej cenie zapewnia bardzo atrakcyjne osiągi, zdobywając coraz większe grono sympatyków. Główne zalety tego modelu to:

  • wysoka jakość ogumienia za niewielkie pieniądze,
  • asymetryczny bieżnik, stosowany zazwyczaj w segmencie premium,
  • dobre właściwości jazdy na suchej i mokrej nawierzchni.

Opony Dayton Touring 2

Opony Dayton Touring 2 są produkowane przez koncern Bridgestone, zapewniając kierowcom dopracowane rozwiązania technologiczne, poparte wieloletnim doświadczeniem w branży oponiarskiej.

Test opon Dayton Touring 2, przeprowadzony przez Auto Bild w 2018 roku, wziął pod uwagę parametry hamowania modelu w rozmiarze 195/65 R15. Zajął on 37 miejsce spośród 51 testowanych marek, jednak sporo lepszych wyników należało do opon producentów wyższych klas, stąd tak niski wynik niekoniecznie musi świadczyć o słabych parametrach tego ogumienia.
Opinie o Dayton Touring 2 wskazują, że opony te bardzo dobrze radzą sobie na suchej drodze, zapewniając pewne i stabilne prowadzenie pojazdu oraz doskonale trzymając się jezdni. Również na mokrej nawierzchni, przy rozważnej jeździe, nie generują zbędnych poślizgów, oraz nie buksują w momencie ruszania. Opony są dostępne w rozmiarach od 13 do 18 cali, pasując do większości rodzinnych i miejskich samochodów osobowych.

Kierowcy zaznaczają, że guma ma wysoką jakość wykonania i ładnie się prezentuje. Niewielkie opory toczenia pozwalają zaoszczędzić paliwo, przyczyniając się także się do dobrego komfortu jazdy, nie wytwarzając zbędnego hałasu oraz dobrze wytłumiając nierówności. Użytkownicy są zadowoleni bardzo dobrymi osiągami, dostępnymi w atrakcyjnej cenie.

Opony Daytong Touring 2 będą najlepszym wyborem dla kierowców, którzy:

  • szukają niedrogich, ale dobrze sprawujących się opon,
  • preferują ładnie wyglądające ogumienie, zapewniające wysoki komfort jazdy,
  • wymagają pewnego hamowania, ruszania i trzymania się w zakrętach podczas każdej pogody.

Bieżnik Dayton Touring 2


W modelu Dayton Touring 2 zastosowano asymetryczny bieżnik, odpowiadający za doskonałe prowadzenie pojazdu w każdych warunkach. Różne rozmiary ogumienia mogą posiadać odmienny wzór bieżnika. Jego zewnętrzna część zapewnia stabilność i precyzyjną sterowność, natomiast wewnętrzna strefa skutecznie odprowadza wodę, chroniąc przed zjawiskiem aquaplaningu. Nowoczesna mieszanka gumowa dostosowuje się do zmiennych temperatur i przyczynia się do skróconej drogi hamowania podczas deszczu. Dopracowana budowa gwarantuje równomierny rozkład ciśnienia, zwiększając ogólną żywotność opony.

Bieżnik Dayton Touring 2

Opinie o oponieDayton Touring 2


Etykieta Dayton Touring 2 dla rozmiaru

Opona w testach

(lewa kolumna oznacza miejsce w tescie)

Ocena klientów


0/6

Zobacz również opony