Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Kleber Krisalp HP 3

Kleber Krisalp HP 3 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Francuska firma Kleber zawdzięcza swoją nazwę nazwisku Jeana-Baptiste Klebera,  który był dowódcą wojsk w czasach rewolucji francuskiej. Dzisiaj francuski producent jest częścią światowego koncernu Michelin i produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, a także do maszyn rolniczych.  

Opisywane opony Kleber Krisalp HP3 należą do ogumienia klasy średniej. Wśród ich charakterystycznych cech należy wymienić:

  • przyczepność na oblodzonej nawierzchni,
  • skróconą drogę hamowania,
  • optymalne osiągi na nawierzchni mokrej.

Opony Kleber Krisalp opinie mają dobre – zarówno wśród kierowców, jak i dziennikarzy motoryzacyjnych. W renomowanych testach TCS, ÖAMTC oraz ADAC model Krisalp HP3 uplasował się na trzecim miejscu rankingów, więc z czystym sumieniem można powiedzieć, że są to opony zimowe godne polecenia.

Francuskie ogumienie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać maksymalny komfort podczas zmiennych warunków pogodowych. Zastosowana w tym modelu mieszanka gumowa, którą stworzono na bazie elastomerów funkcjonalnych, zapewnia przyczepność i stabilność na mokrej i oblodzonej nawierzchni. Dodatkowo przeprowadzony na oponach Kleber Krisalp HP3 test wykazał, że w porównaniu z poprzednim modelem HP2, model HP3 cechuje się krótszą drogą hamowania nawet o metr.

Jednym z priorytetów modelu Krisalp HP3 – jak i całej marki Kleber – jest dbałość o bezpieczeństwo. Stąd położony nacisk na przyczepność czy krótszą drogę hamowania, ale nie tylko. Model może się bowiem pochwalić skutecznym odprowadzaniem wody i błota, co zapobiega niebezpieczeństwu wprowadzenia samochodu w poślizg hydrodynamiczny. W porównaniu z modelem HP2, odporność na tzw. aquaplaning wzrosła nawet o 15 procent, co osiągnięto poprzez odpowiednie rozłożenie rowków i lameli na bieżniku opony.

Test opon zimowych 195/65 R15 potwierdził zapewnienia producenta – opony Krisalp HP3 bardzo dobrze radziły sobie z odprowadzaniem wody i błota zarówno na prostej nawierzchni, jak w zakrętach. Ponadto opony wyraźnie "kleją" się podłoża, dzięki czemu skraca się ich droga hamowania. Model Kleber Krisalp HP3 195/65 R 15 zachowywał przyczepność w zróżnicowanych warunkach, przy czym należy podkreślić, że na nawierzchni mokrej przyczepność była jednak nieco gorsza niż na zaśnieżonej. Dodatkowo, co może odstraszać niektórych nabywców, opony te posiadają charakterystyczny, nieco "baloniasty" kształt, który może nie przypaść do gustu osobom preferującym ogumienie o niskim profilu.

Opony Kleber Krisalp HP3 to w skrócie:

  • rzeźba bieżnika zapewniająca przyczepność oraz odprowadzanie wody i błota;
  • elastyczna mieszanka gumowa wpływająca m.in. na krótszą drogę hamowania;
  • masywne kształty, które nie wszystkim przypadną do gustu.

Opony dostępne są w rozmiarach od 15 do 19 cali. Podsiadają symbol 3PMSF, co oznacza, ze zostały dopuszczone do użytkowania zimą przez Unię Europejską. Indeks prędkości tego modelu to "H", co oznacza, że z oponami HP3 możemy jechać maksymalnie 210 km/h. Maksymalny nacisk na oponę to 615 kg. Opony spełnią oczekiwania przede wszystkim tych kierowców, którzy preferują umiarkowanie dynamiczną jazdę. Większość użytkowników modelu HP3 chwali sobie stosunek jakości do ceny.

Bieżnik Kleber Krisalp HP 3


Model HP3 został wyposażony w bieżnik kierunkowy w kształcie litery "V". Skuteczne odprowadzanie błota i śniegu zapewniają gęsto rozmieszczone lamele, a także kanały rynnowe "Toboggan", będące autorską technologią producenta. Warto dodać, że kształt bieżnika skutecznie niweluje szumy powstające podczas toczenia, dlatego podróż z oponami Krisalp HP3 potrafi być nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa.

Bieżnik Kleber Krisalp HP 3

Opinie o oponieKleber Krisalp HP 3


Jacho napisał(a):

Podsumowując to polecam opony marki Kleberg oraz sprzedawcę firmę Oponeo!

Ocena: 5
Mick napisał(a):

Opony kupiłem w cenie promocyjnej 187 zł, nie wiem jak się zachowują opony z górnej półki cenowej, ale do umiarkowanej jazdy te kleberki w zupełności wystarczają. Wiadomo, nowe opony mają wysoki bieżnik, więc pierwszy sezon zakończyły z powodzeniem, bez obaw można wjeżdżać w kałuże i w błoto pośniegowe, w śniegu również nieźle się zachowywały, jednak ze względu na słabą zimę moja opinia nie jest wiarygodna co do jazdy po śniegu. Głośność opon do zaakceptowania. Prawdziwą jakość tych opon można będzie ocenić, kiedy bieżnik się troszkę przytępi. Po przejechaniu 5000 km polecam!

Ocena: 6
Krzysztof Lachowski napisał(a):

Przyzwoite opony dla osób wymagających od opon bezpieczeństwa ale także umiarkowanej ceny.

Ocena: 5
Maciek napisał(a):

Polecam opony Kleber ze względu na brak dobry stosunek ceny do jakości. Do tego mają ciekawy wygląd bieżnika. Sprawdziły się w najgorszych śnieżycach. Pracuję w dużej firmie w dziale transportu i do naszych aut również zamawiam opony tej firmy.

Ocena: 6
Tomek napisał(a):

Jestem miło zaskoczony dobra jakością za niewygorowana cenę. Polecam.

Ocena: 5
Maciej Klm napisał(a):

Doskonała przyczepność na górskich, stromych drogach. Polecam bardzo.

Ocena: 6
KALKRIS napisał(a):

opony super się spisują, polecam

Ocena: 6
jagielja napisał(a):

Opony użytkowane w Toyocie Auris. Przejechane w sezonie około 5 tyś. kilometrów. Trasy codzienne ok.15-20 km po drogach głównie powiatowych przy złej nawierzchni jezdni (dziury, przełomy). Podczas jazdy czułem sie pewnie, może dla tego, że są nowe. Opony jak na razie bezawaryjne. Jakości opon nie oceniam dokładnie, gdyż są po jednym sezonie. Oceny możne trochę zachowawcze.

Ocena: 5
Kruszon299 napisał(a):

Jestem bardzo zadowolony z w/w opon. Komfort jazdy jest, a to najważniejsze. Na śniegu trzyma się jak wrona gałęzi.

Ocena: 6
majsma napisał(a):

polecam

Ocena: 6

Etykieta Kleber Krisalp HP 3 dla rozmiaru 195/65 R15 91 T

E
B
69 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Kleber Krisalp HP 3 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 69dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.