Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Alpin 5

Michelin Alpin 5 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych

Opon francuskiego koncernu przedstawiać nikomu nie trzeba. Michelin to największy w Europie i jeden z największych na świecie producentów samochodowego ogumienia. Firma jest głównym dostawcą opon dla WRC, czyli Rajdowych Mistrzostw Świata. Na taką renomę Francuzi zapracowali sobie oponami klasy premium, do których zalicza się również model Michelin Alpin 5.

Na charakterystykę opon klasy premium składa się:

  • najwyższa jakość zastosowanych materiałów,
  • zaawansowane rozwiązania technologiczne,
  • dążenie do maksymalizacji osiągów.

Opony zimowe Michelin nie uznają żadnych kompromisów. Model Alpin 5 to rozwiązanie idealne dla tych osób, które w trudnych warunkach atmosferycznych oczekują doskonałych osiągów i maksymalnego bezpieczeństwa.
Dążenie do maksymalnych osiągów opon Michelin Alpin objawia się poprzez równomierne rozłożenie nacisków, dzięki czemu opona podczas jazdy oddziałuje na podłoże całą swoją powierzchnią. Dzięki temu rozwiązaniu bieżnik modelu Alpin 5 ściera się powoli i równomiernie, dzięki czemu raz zakupione opony będą służyć przez długie lata.

W kwestii zaawansowania technologicznego, francuski producent do stworzenia opon zimowych Michelin Alpin 5 użył mieszanki Helio Compound 4G, która zawiera w sobie olej słonecznikowy i krzemionkę. To dzięki tej mieszance bieżnik przylega całą powierzchnią do nawierzchni, co znacząco wpływa na poprawę przyczepności i stabilności pojazdu na drodze.

Ponadto elastyczna mieszanka gumowa powoduje, że opony doskonale sprawdzają się w niskich temperaturach, odznaczają się przyczepnością na mokrej bądź zaśnieżonej nawierzchni, a nawet wpływają na zmniejszone zużycie paliwa, dzięki zmniejszeniu oporów toczenia.
Opony dostępne są w rozmiarach od 15 do 20 cali. Najmniejsze w gamie Alpin 5 są opony zimowe 195 65 R15. Jeśli potrzebujemy jeszcze mniejszych opon, możemy sięgnąć po model Michelin Alpin A4, dostępny w rozmiarach już od 14 cali.

Opony Michelin Alpin 5 polecane są osobom, dla których ważne jest:

  • stabilne prowadzenie w trudnych warunkach pogodowych,
  • długa żywotność bieżnika i maksymalna wydajność w okresie eksploatacji,
  • komfort prowadzenia dzięki materiałom wysokiej jakości i rzeźbie bieżnika.

Opony Michelin Alpin 5 zdobyły również uznanie dziennikarzy motoryzacyjnych. Magazyn "Auto Zeitung" przyznał temu modelowi status opony szczególnie polecanej. Z kolei magazyn "Auto Bild" nagrodził opony Alpin 5 notą wzorową.
Ogumienie francuskiego producenta znalazło także uznanie wśród klientów. Użytkownicy tego modelu szczególnie chwalą sobie zapewnienie dobrej trakcji nawet w trudnych warunkach pogodowych. Chwalony jest także dobry stosunek jakości do ceny.
Opony posiadają certyfikat 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake), co oznacza, że model ten spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Potwierdzeniem wysokiej jakości dla modelu Alpin 5 jest najwyższa ocena osiągów, przyznana w teście opon zimowych ADAC z 2015 roku.

 

Bieżnik Michelin Alpin 5


Model Alpin 5 posiada bieżnik o kierunkowej rzeźbie. Takie rozwiązanie powoduje większą przyczepność na śniegu i niweluje efekt aquaplaningu. Na całej głębokości klocków bieżnika zostały rozmieszczone lamele, które maksymalizują parametry opony na cały okres jej eksploatacji. Dzięki połączeniu z innowacyjną mieszanką ogumienia, bieżnik opon Alpin 5 poprawia także komfort akustyczny. Opony skutecznie niwelują hałaśliwy szum generowany podczas jazdy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu.

Bieżnik Michelin Alpin 5

Opinie o oponieMichelin Alpin 5


Lukass napisał(a):

Opony bardzo dobrze sprawują się na wszystkich nawierzchniach, w każdych warunkach pogodowych, są ciche w użytkowaniu i według mojej oceny poprawiają bezpieczeństwo poprzez swą wysoką jakość. Godne polecenia użytkownikom którzy cenią sobie bezpieczeństwo, wygodę i bezawaryjność oraz 100% jakość produktu.

Ocena: 6
AM Borzęcki napisał(a):

W swoim życiu jeździłem i przetestowałem większość opon dostępnych na rynku. Od kilkunastu lat tylko Michelin, zarówno zimówki, jak i letnie. Na zimówkach osiem sezonów przejechałem, ostatni był już ryzykowny. Jestem przekonany, że kto je założy pierwszy raz, to o innych firmach nie będzie chciał nawet słyszeć. Ta opona deklasuje wszystkie inne, pod każdym względem. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie, AM Borzęcki.

Ocena: 6
Krystian napisał(a):

Opony oceniam na bardzo dobre w stosunku jakosc do ceny. Niestety mimo czytanych opinni na temat glosnosci....slabo wypadaja. Reszta bajka. Polecam jak ktos lubi huczenie w kabinie :)

Ocena: 4
Jaszek napisał(a):

Polecam. Pamiętać należy, że te opony bardzo dobrze trzymają przy hamowaniu ale podjazd pod górę tragicznie. Pod trochę ostrzejsze wzniesienia na ośnieżonej drodze muszę podjeżdżać tyłem. Przodem często nie ma szans nawet na niewielkim śniegu. Poza tym dla mnie są super: ciche i jakby mniej nierówności na drodze. Oporów toczenia prawie nie czuję (a są to zimówki).

Ocena: 5
Sławek napisał(a):

Opona godna polecenia cicha i bezpieczna

Ocena: 5
Andrzej Gebel napisał(a):

Polecam.

Ocena: 6
Andrzej napisał(a):

Bardzo dobra jakość za przyzwoitą cenę.

Ocena: 6
Rafał BMW X1 napisał(a):

Śmiało mogę polecić opony Michelin Alpine 5 na zimowe warunki. Przyjemnie się na nich jeździ, nieźle wybierają nierówności, w dodatku bardzo dobrze sobie radzą z kałużami i odprowadzeniem wody. Zachowują najwyższą jakość w każdych zimowych warunkach.

Ocena: 5
cezar napisał(a):

bardzo dobra opona, miewalem wczesniejsze modele alpin i ta tez nie odbiega pierwowzorowi

Ocena: 6
Harald Gass napisał(a):

Opony są bardzo dobre. Chciałbym kupić ponownie i polecam je dalej.

Ocena: 5

Etykieta Michelin Alpin 5 dla rozmiaru 205/55 R16 91 T

E
B
68 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Efektywność paliwowa - Model Michelin Alpin 5 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Opona ma doskonałe właściwości akustyczne. Dzięki zoptymalizowanej budowie i nowoczesnej mieszance zapewnia wysoki komfort wewnątrz kabiny pojazdu. Średni poziom hałasu 68dB gwarantuje niczym nie zakłócone doznania z podróży zarówno dla kierowcy, jak i wszystkich pasażerów.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.