Opony Dunlop

Logo Dunlop

Kraj pochodzenia

Firma Dunlop Tyres jest producentem opon wywodzącym się z Wielkiej Brytanii.

Historia

Historia firmy sięga 1888 roku. Założył ją John Boyd Dunlop, który opatentował pneumatyczną oponę do rowerów. Patent z czasem odwołano, ponieważ wykryto nieprawidłowości, ale opony Dunlop zdobyły dużą popularność (przede wszystkim dzięki zwycięstwom w wyścigach Roberta Wiliama Thomsona, który rowerem z oponami pneumatycznymi pozostawił swoich rywali daleko w tyle). Pod koniec XIX wieku firma Dunlop otworzyła swoje filie w USA, Europie i Australii.
Na początku XX wieku zakład rozpoczął produkcję opon samochodowych na potrzeby wyścigów, a następnie na rynek komercyjny.
Marka zasłynęła z opon ze specjalnym bieżnikiem odprowadzającym wodę i zapobiegającym przed poślizgami na mokrej nawierzchni.

Dunlop obecnie

Obecnie Dunlop produkuje opony do samochodów osobowych, wyścigowych i ciężarowych oraz opony przemysłowe. Markę Dunlop na oficjalnego partnera w sportach motorowych wybrał Mercedes-AMG. Opony tej firmy trafiają także do wyposażenia fabrycznego Audi, BMW, Renault i Jaguarów.
Marka słynie z innowacji – jedną z nich jest technologia „RunOnFlat” (opony te są w stanie przejechać nawet do 80 km przy utracie powietrza). Większość akcji spółki jest własnością koncernu Goodyear Tire and Rubber Company.

Dunlop - Testowane opony zimowe i letnie

Zobacz rownież

© 1998-2017 testyopon.pl