Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Opony Dunlop

Logo Dunlop

Kraj pochodzenia

Dayton to amerykański producent opon należących do segmentu ekonomicznego, który obecnie jest częścią japońskiego koncernu oponiarskiego Bridgestone.

Historia

Historia firmy Dayton Rubber Company sięga 1905 roku. Założycielem przedsiębiorstwa był John C. Hooven, a siedziba zakładu mieściła się w Hamilton w stanie Ohio. W 1908 roku spółka nawiązała współpracę z Johnem A. Macmillanem, który zaprojektował nowe typ bardzo wytrzymałych opon. W 1913 roku firma wprowadziła na rynek charakterystyczne opony z białymi bokami. W 1918 roku oddano do użytku nową fabrykę opon zlokalizowaną przy trasie Pennsylwania-Railroad. Do 1920 roku marka Dayton stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na amerykańskim rynku. Z czasem firma zasłynęła z opon bezdętkowych oraz niskociśnieniowych.

Dayton obecnie

Od 1988 roku Dayton jest częścią największego japońskiego koncernu oponiarskiego – Bridgestone. Firma produkuje opony do samochodów osobowych różnych klas, pojazdów ciężarowych oraz przyczep. Opony Dayton są wyposażeniem fabrycznym m.in. niektórych modeli Daewoo. Marka słynie także z ogumienia sportowego. W Polsce opony Dayton produkowane są w zakładzie w Poznaniu.

Strona producenta: www.dunloptires.com