Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Continental Premium Contact 6

Continental Premium Contact 6 - test opony

Bieżnik Continental Premium Contact 6


Bieżnik Continental Premium Contact 6

Opinie o oponieContinental Premium Contact 6


Johan napisał(a):

Opony bardzo dobre.

Ocena: 6
Paweł napisał(a):

Polecam oponę! Najlepsza jaką miałem!

Ocena: 6
Bsz napisał(a):

Ok, polecam

Ocena: 5
Max napisał(a):

Trochę głośne opony ale przyczepność równoważy tę niedogodność.

Ocena: 5
Adam napisał(a):

Głośna, ale dobra.

Ocena: 5
P napisał(a):

Opinia po przejechaniu nieco ponad 3000km więc może nie dużo ale kilka rzeczy ewidentnie wartych wspomnienia. Porównuję z Yokohama AdvanSport v103, które miałem wcześniej w tym samym rozmiarze. Samochód zdecydowanie lepiej trzyma się drogi zarówno na mokrym i suchym asfalcie. Opona nie jest cicha ale mi to nie przeszkadza, poczucie pewności na drodze wynagradza przeciętną głośność. Opona spodoba się tym, którzy lubią czuć nieco lepszy feedback, szczególnie dotyczy wersji z oznaczeniem XL - sztywniesza ścianka boczna. Zmian w zużyciu paliwa nie zauważyłem. Śladów zużycia póki co nie widać, ale z racji na krótki okres użytkowania nie oceniam.

Ocena: 5
Adrian napisał(a):

Użytkuję opony zaledwie od miesiąca, ale po wymianie ze swoich starych opon poczułem pozytywną różnicę w prowadzeniu. Auto było użytkowane i w deszczu, i w upale. Zarówno w mieście, jak i na trasie (w tym autostradzie).

Ocena: 6
Arek napisał(a):

Spełniają oczekiwania w mieście, jak i poza nim.

Ocena: 6
Michał Głowacki napisał(a):

Opony w 100% spełniają moje oczekiwania polecam

Ocena: 6
Dariusz napisał(a):

Najlepsze opony na jakich jeździłem!!!! Zgodne z zapewnieniem producenta. Mam autko , które ma 200 KM i 300Nm i wyszło z fabryki na oponach Bridgestone Turanza T001. Masaka!!!miałem problem z poruszaniem się autem. Auto traciło przyczepność , uślizgi boczne..porażka a niby klasa premium. po konsultacji z Panem z Oponeo zakupiłem Contiki Premium Contact 6 i odkryłem moją astrunie na nowo. Poezja!!! w pełni wykorzystuję potencjał samochodu. Ta opona lepiej sprawuje się na mokrym niż Turanza na suchym!!!! POLECAM!!!!

Ocena: 6

Etykieta Continental Premium Contact 6 dla rozmiaru 205/40 R17 84Y

C
A
72 dB dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Continental Premium Contact 6 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią A efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.