Partnerem strony jest:

Oponeo.pl
Michelin Alpin 6

Michelin Alpin 6 - test opony

Opony zimowe Testy opon zimowych | Kalkulator opon

Michelin Alpin 6 to flagowe opony zimowe francuskiego koncernu. Należą do klasy premium i wyposażone są w szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Jedną z ich największych zalet jest zachowywanie pierwotnych właściwości jezdnych nawet po znacznym starciu bieżnika. Opinie o Michelin Alpin 6 wyrażane przez recenzentów, a także uzytkowników tego modelu również są w większości pozytywne.

Opony Michelin Alpin 6

Pojawiły się na rynku w 2018 roku i zastępują popularny model z tej samej serii Alpin 5. Zakupić je można w szerokiej gamie rozmiarów dla felg o szerokości od 15 do 17 cali. Według danych producenta w porównaniu do poprzednika droga hamowania na mokrej nawierzchni została skrócona o 6%, a na śniegu o 8%. Dodatkowo poprawiony został także komfort kierowcy i pasażerów poprzez obniżenie emitowanego podczas jazdy szumu.

Za te osiągi odpowiada kilka unikalnych technologii. Jedną z nich jest zastosowanie dwóch rodzajów mieszanek gumowych. Wierzchnią warstwę stanowi standardowa mieszanka gumowa Michelin. Natomiast po jej starciu odsłonięta zostaje Traction Booster Compound, która zapewnia dodatkową przyczepność na śniegu. Jest to część systemu Evergrip odpowiadającego za utrzymanie początkowych parametrów ogumienia nawet po jego częściowym zużyciu.

Testy opon Michelin Alpin 6 potwierdzają ich wysoką jakość. Na przykład w badaniu przeprowadzonym przez Auto Bild w 2019 roku w rozmiarze 225/45 R17 zajęły trzecie miejsce na 21 sprawdzonych modeli. Niemieccy recenzenci podkreślili między innymi dobrą przyczepność na ośnieżonych i mokrych nawierzchniach, odporność na aquaplaning oraz wysoki komfort jazdy. Ogumienie francuskiego koncernu miało również najniższe zużycie bieżnika w teście.

Bieżnik Michelin Alpin 6


W modelu tym zastosowano typowy dla opon zimowych wzór kierunkowy w kształcie litery V. Taka rzeźba bardzo dobrze odprowadza spod kół wodę, a także często spotykane zimą na ulicach błoto pośniegowe. Za wysokie właściwości jezdne odpowiadają również zastosowane w nim unikalne technologie. Przykładem są rowki w kształcie kropli znajdujące się pod niektórymi lamelami. W miarę ścierania się bieżnika odsłaniają się i niwelują pogorszenie odprowadzania wody spowodowane jego starciem. Dzięki temu opony Michelin Alpin 6 zachowują swoje początkowe osiągi przez cały cykl życia. Dodatkowo u podstawy tradycyjnych rowków umieszczone zostały komory śniegowe, które zatrzymują śnieg, zwiększając w ten sposób przyczepność podczas jazdy na nim.  

Opinie o oponieMichelin Alpin 6


Rysiu.. napisał(a):

Wyrzucone pieniądze w błoto – porażka na śniegu !!! kupiłem pod wpływem tych zakłamanych testów!
Letnie sa super! dałbym max gwiazdek od lat kupuje Michelin, ale to A6 Alpin to niewypał, mała górka i klops, kreca sie w miejscu. nie moge z pod domu wyjechać … nigdy sie to nie zdarzało na innych oponach. Wstyd Michelin! Jeżdze 40 lat wiem co piszę.

Ocena: 2
Dobry kierowca napisał(a):

Mam poważne zastrzeżenia do trzymania bocznego tych opon. Już dwa razy poleciałem w zakręcie bokiem na mokrym błocie pośniegowym (nieprzymarzniętym) jadąc niecałe 20km/h na skrzyżowaniu. Na prostej drodze dobrze trzymają przy rozpędzaniu. Są ciche i ogólnie spoko, ale w Nokianach, które miałem wcześniej takie kwiatki nie miały miejsca.

Ocena: 3

Etykieta Michelin Alpin 6 dla rozmiaru

Opona w testach

Lewa kolumna oznacza miejsce w teście
2 Test opon zimowych ADAC 2020 w rozmiarze 205/55 R16
2 Test opon zimowych ADAC 2021 w rozmiarze 225/50 R17
3 Test opon zimowych Auto Bild 2019 w rozmiarze 225/45 R17
3 Test opon zimowych ADAC 2021 w rozmiarze 195/65 R15
4 Test opon zimowych ADAC 2022 w rozmiarze 215/60 R16
4 Test opon zimowych ADAC 2022 w rozmiarze 185/65 R15

Ocena klientów


3/6

Zobacz również opony