Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online

Opony Bridgestone

Logo Bridgestonen

Firma Bridgestone jest japońskim producentem opon i innych wyrobów gumowych. Obecnie przedsiębiorstwo jest światowym liderem w swojej branży.

Historia

Przedsiębiorstwo powstało w miejscowości Kurume. Jego założycielem był Shojiro Ishibaski. Pierwsze opony firma wyprodukowała w 1930 roku. Rok później do życia powołana została spółka Bridgestone Tire Co. Ltd. W 1937 roku zakład produkcyjny został przeniesiony do Tokio.
W 1962 Bridgestone wprowadziła na rynek opony radialne do autobusów i pojazdów ciężarowych, a 2 lata później do samochodów osobowych. Przedsiębiorstwo szybko się rozwinęło – do zakładu w Tokio dołączył oddział w Yokohamie oraz Kurumie. W 1965 roku firma założyła kolejną fabrykę – tym razem w Malezji. Na rynek europejski marka weszła w 1972 roku. Oddział przedstawicielski na Europę powstał w Brukseli.

Bridgestone obecnie

Obecnie Bridgestone jest największym światowym producentem opon posiadającym fabryki, przedstawicielstwa i sieć sklepów detalicznych na całym świecie. Przedsiębiorstwo produkuje nie tylko opony, ale i części do samochodów oraz wyroby przemysłowe.
Opony Bridgestone dostarczane są do największych koncernów samochodowych: Audi, Citroen, BMW, Ford, Lexus, Honda, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, Opel, Suzuki, Toyota, Volkswagen.

Strona producenta: www.bridgestonetire.com