Partnerem strony jest:

Oponeo.pl

Test opon letnich ADAC 2016 w rozmiarze 225/45 R17 Y

Opony letnie

Niemiecka organizacja ADAC co roku przeprowadza test opon. Jakie modele opon 225/45 R17 Y są najlepszym wyborem w 2016 roku?

Analizując wyniki testów, w których wzięło udział 16 modeli opon, warto zwrócić uwagę, że jedynie 4 z nich otrzymały notę „szczególnie polecany”.

Kategorie badań testu ADAC

Opony badano pod względem bezpieczeństwa użytkowania na suchej i mokrej nawierzchni, komfortu powodowanego hałasem podczas jazdy, oszczędności paliwa podczas eksploatacji oraz odporności na zużycie.

Testy opon - raport najnowszych badań

Pierwsze miejsce w rankingu zdobyła opona niemieckiej produkcji: Continental ContiSportContact 5. Zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, opona zyskała najlepsze oceny. W kategorii hałasu wszystkie z badanych modeli otrzymały podobne noty. Produkt od Continental zdecydowanie wyprzedził punktowo swoich rywali z branży.

Drugie miejsce w klasyfikacji przypadło oponie zaliczanej do klasy ekonomicznej. ESA-Tecar Spirit 5 UHP wypadła najlepiej w kategorii oporów toczenia. Pomijając obszar komfortu jazdy, opona ta zdobyła podobne noty jak zwycięzca testów, Continental.

Trzecie miejsce w klasyfikacji otrzymała opona Pirelli P Zero. Czwarte miejsce przypadło produktowi od Vredestein Ultrac Vorti.

Na czym skupiają się testy ADAC?

Za najważniejszą cechę doskonałych opon letnich uznaje się ich przyczepność na mokrej nawierzchni. Ta, na równi z suchą, otrzymuje w testach po 20 % ogólnej oceny. Testy ADAC stanowią gwarancję wyboru najlepszej, najbardziej wydajnej i wszechstronnej opony.

Zwycięzca testu
Continental Sport Contact 5